Wpis z mikrobloga

Typ mógł o tym myśleć, gdy maupa mordował przeciwników politycznych,

Niech teraz ponosi konsekwencje razem z całą rodziną.


@13f14: czemu Twój pradziadek nie uciekł z Polski jak był zamach majowy?

Co musi jeszcze #!$%@?ć pis byś ty wyjechał z Polski?
@LifeReboot: Nic, ja jestem na wylocie, tj. planuję wyjechać w ciągu najbliższych kilku miesięcy, przygotowania w toku. Gdyby PiS przymierzał się do wojny, to spieprzałbym co prędzej za granicę nie patrząc na przygotowania.
Pradziadek? Masz na myśli gościa z początku XX wieku żyjącego na prowincji, do którego taka informacja dotarła ze sporym opóźnieniem i który nie posiadał wiedzy o szerszym świecie, bo niby skąd? Dzisiaj wszyscy się o wojnie dowiedzieli w
@13f14: ale czemu na 40 parę lat PRLu masowe protesty i wystąpienia były raptem kilka razy, a i tak często część społeczeństwa była temu przeciwna? (studenci do nauki, odczyty w zakładach potępiające warcholstwo). Do PZPR należało kilka milionów ludzi. A wszyscy wiedzieli jaki to system.

Czemu Włosi przez ponad 20 lat w zasadzie tolerowali rządy Mussoliniego, nawet jak sami nie byli faszystami? Nawet wojna tego nie zmieniła, dopiero gdy alianci stanęli
. Wtedy trzeba było spieprzać za granicę czym prędzej. Został, czyli mu to odpowiadało


@13f14: Aleś ty głupi ignorant, aż cieżko uwierzyć. Chyba tylko ograniczone gimbusy to plusują. Po pierwsze nie tak łatwo zostawić znajomych rodzine, byc moze miszkanie, samochod i ruszyć w #!$%@?. Po drugie nie widzial, ze Putin zarządzi mobilizacje. Po trzecie byc moze nie odpowiadała mu praca na zbiorach, jesli np. mial lepszy zawód u siebie. Po trzecie
ale czemu na 40 parę lat PRLu masowe protesty i wystąpienia były raptem kilka razy


@Merytoryk: Ale były. I to w państwie, które miało na gardle obcy but.

Życie przeciętniaków w dyktaturze czy autorytaryzmie łatwo się ocenia z zewnątrz.


Oczywiście, że tak. Tym niemniej zamiast masowych protestów antywojennych widziałem masowe paradowanie z literą Z, a próby opuszczenia kraju zaczęły się tak naprawdę dopiero przy okazji mogilizacji, choć opuszczenie kacapii było jeszcze