Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki z tagu #alkoholizm, pomóżcie.

Jestem na etapie, w którym brakuje mi kilku milimetrów do #!$%@? się w ciężkie uzależnienie od alkoholu. Nie będę wyjaśniać co mam na myśli. Momentów, w których piłem kilka tygodni pod rząd miałem niewiele, ale będę mieć ich coraz więcej, jeśli sam sobie z tym nie poradzę. Jestem na granicy #!$%@? się w ciężkie uzależnienie od alkoholu. Padam przy pierwszej lepszej słabości, która szepcze mi w głowie, żeby iść do sklepu i kupić sobie alkohol. Doskonale wiecie o czym mówię. Nie wiem jak sobie z tym radzić, ale wiem, że są jakieś sposoby, które pozwolą mi sobie z tym sobie poradzić. Proszę, podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniami, bo nie mogę teraz uczestniczyć w żadnej otwartej terapii i chciałbym poradzić z tym sobie sam. Na tę chwilę bardzo szybko się poddaję i nie radzę sobie z powiedzeniem sobie "Stop". Wiem, ze wiele osób z tym walczyło i istnieje wiele sposobów na to, by sobie z tym poradzić, więc proszę was, o podzielenie się swoimi metodami na wyzwolenie się z tego uzależnienia. Proszę Was o pomoc.

#uzaleznienie #alkoholizm #psychiatria #psychologia #depresja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633a18e04f2f35c0e2f7445c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 18
wizyta u psychologa ci pomoże ale jak nie możesz a chcesz sobie pomóc to może próbuj słuchać audiobooków o nałogach, pomoc to nie wielka ale co innego można ci doradzić, mi pomogło się zmotywować
@AnonimoweMirkoWyznania: Zero alkoholu w domu i staranie się w ogóle nie pić. Unikać imprez i innych okazji, ewentualnie uczestniczyć tam jako kierowca.

Do tego jakiś większy wysiłek - więcej pracy, sportu czy innych czynności fizycznych abyś był zmęczony i nie miał problemu z zasypianiem. Fajną sprawą przy kryzysie są zerówki - smakują jak piwo a nie mają %.

Byłem 2 miesiące temu w energylandii - obskoczyłem wszystkie większe atrakcje w 13h
@kolanin: Do tego jakiś większy wysiłek - więcej pracy, sportu czy innych czynności fizycznych abyś był zmęczony i nie miał problemu z zasypianiem. Fajną sprawą przy kryzysie są zerówki - smakują jak piwo a nie mają %. to oszukiwanie - albo odcinasz się do zera albo wcale
@AnonimoweMirkoWyznania: jak ci cos mówi w głowie idź kup sobie flaszkę to po prostu nie kupuj. Znam parę osób co rzuciło picie z dnia na dzień i połowie z nich się udało, nie piją do dziś. Druga połowa łazi po odwykach itp i tak wracają do nałogu. N alkoholizm jest tylko 1 sposób po prostu nie pić. Wspomoże cię w tym grupa AA ale to wszystko i tak od ciebie zależy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Bardzo często ciągnie Cie do sklepu, nie dlatego że potrzebujesz alkoholu, tylko zwyczajniej jesteś głodny, i wytresowałes się jak pies Pawłowa, że wyjście po alko to szybkie uzupełnienie kalorii.
Gdy Cie ssie na alko, zjedz snickersa;) albo lepiej orzeszki możesz zamówić na zapas i dziubac, lub jakieś kanapki. Z lodem minie potrzeba alko.
Dwa dobra dieta, orzeszki do dobry start do niej. Alkochol prowadzi do braków witamin, dziwne braki powodują
OP: @cacum3: @ErwinJordan: @SuchyNurek: @heniek_8: @MercedesBenizPolska: @filozof900:

Bardzo dziękuję wszystkim za porady. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że jestem uzależniony od alkoholu, ale nie jestem na etapie, w którym walę wódę codziennie. Nie mam żadnej deliry i innych ciężkich skutków. Jak nadal będę pił alkohol, to po prostu to całkowicie zamieni się w ciężkie uzależnienie, z którego nie dam rady wyjść samodzielnie. To miałem