Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 316
Ale ta grupa jest #!$%@? xD Moderatorki z kocim zapaleniem mózgu wiecznie wiedzą najlepiej i nie pozwalają na żadną dyskusje. Niedawno było pytanie co zrobić, jak kot zaczął po 5 latach nagle jeść monsterę, to kasowały wszystkie komentarze, które brzmiały inaczej, niż "wyrzucić" no i obowiązkowo ostatecznie zablokowały możliwość dyskusji.
#koty #kot #facebook
a2t1 - Ale ta grupa jest #!$%@? xD Moderatorki z kocim zapaleniem mózgu wiecznie wied...

źródło: comment_1664769057LbAveQhtb6ryhBapYws2dr.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@DrMiranda: i dobrze zrobili. Tacy ludzie jak Wy widocznie nie powinni mieć zwierzat i powinno się Wam tego kota zabrać, skoro uciekacie się do przemocy. #!$%@? w nocy to natura kota + wybawiony dobrze kot to kot spokojny.

Nawet nie odpisuj bo od razu Cię wrzucam na czarno.
  • Odpowiedz
@Amishia Zgadzam się z tobą ogólnie, może tylko nie co do jednego. Za dużo przykladania uwagi do karmienia. Tu można polemizować co dla którego kota jest zdrowe. Nie wszystkie koty są uczulone na mleko a fundację dostają paniki jak ktoś poda kotu choć trochę mleka czy twarogu. Sama sucha karma nie jest ok. Ale jako dodatek do innych rzeczy, nieraz nie da się tego uniknąć. Sama jestem zwolennikiem karmienia różnorodnego. Jeden
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MaseczkaDoLurkowania: no to tutaj się różnimy, bo u mnie absolutnie nie przejdzie nawet gram suchej. Teściów próbuje właśnie oduczyć. Co do mleka, to tak samo. Zwłaszcza przerażają mnie wynalazki na zasadzie 'mleko dla kotów', brr... i tak samo zboża jakiekolwiek w kociej diecie. Ale też jeżeli kot ma robione regularne badania i wszystko spoko, to co ja mogę powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Amishia mam to samo XDDD wiadomo, ziomek tam pisał, że próbowali wszystkiego, ale no siła wyższa i że lepiej który poszukać nowego domu niż mają się męczyć. Także no, tak jak piszesz, wszystko zależy.
  • Odpowiedz
@a2t1: szkoda tylko, że dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy że wasze psy i koty naprawdę mogą chorować na choroby psychiczne, co sprawia że wspólne życie staje się wyjątkowo mocno uciążliwe, w ekstremalnych przypadkach nawet niemożliwe. Znajomość psychologii zwierzęcej to jednak nie jest szczególnie popularny temat i krąży mnóstwo mitów o żywieniu i higienie (również higienie psychiczniej) zwierząt.
  • Odpowiedz
Co do dwoch transporterów to jeden jest po prostu za mały.


@Amishia: ja musiałam kupić na "już" kiedyś transporter dla kota. W zoologicznym mieli tylko taki dla małego psa XD ma pół metra długości, to myslę, że taki na dwa byłby spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a2t1: Kociary są #!$%@? XD
Byłam niedawno z dwulatka w kociej kawiarni w Poznaniu i jak to dwulatka, wzięła do ręki kocią piłeczkę i z nią sobie chodziła, w między czasie chodziłam z nią i opowiadałam o jak się kotki bawią i co lubią robić. Na co niezależna młoda kociara komentowała i wyśmiewała ze moje dziecko jest niewychowane bo trzyma kocia zabawkę XD
  • Odpowiedz
@a2t1: która grupa? bo jest taka jedna nie pamiętam nazwy coś z mięsem i kotami, ot grupa o barfie. Jezu kotofaszyzm tam jest taki że skala #!$%@?. Szczególnie adminka czy moderatorka która tam jakąś książkę z dietami napisała, ona zawsze musi być alfą i omegą w każdym momencie jak się odezwie.
  • Odpowiedz
@Amishia: niektóre wybawisz, a i tak się aktywują. Już jest lepiej, ale nawet koło skończonego roku życia bywało ciężko. Już nie mówiąc wcześniej. Zabawy zabawkami to proszę bardzo, ale darcie mnie wkurzało

Mogła też być nauczona, że się do niej wstaje. Ale jak na początku walczyłam o jej życie to wstawałam w nocy sprawdzić czy żyje i się nią zająć
  • Odpowiedz
@a2t1: uwielbiam zwierzęce grupy, na których admini są pieprznięci i bez wiedzy merytorycznej doradzają jakieś głupoty albo odradzają od normalnych rozwiązań. Pół biedy jak użytkownicy są walnięci, ale jak moderator ma nierówno pod sufitem to się dzieje nieźle XD Na szczęście istnieje naprawdę kilka merytorycznych, gdzie zawsze pomogą, doradzą, bez zbędnego hejtu i oceniania.
  • Odpowiedz
@Amishia moje jedza wszystko na co mają ochotę w zakresie moich możliwości finanasowych. Bylam domem tymczasowym i teraz mam 11 kotow i dwa psy. Jedza mięso surowe, gotowane, podroby, mokrą karmę, suchą też. Nie stać by mnie było żeby jadły tylko i wyłącznie mokra karmę. Zarówno sucha jak i mokra jest bezzbożowa. Ale mam koty które lubią mączne rzeczy i od czasu do czasu coś przetrącą (jeden jest w stanie dorwać
  • Odpowiedz
@Reezu: z moich doświadczeń z kotem niejadkiem: przełóż miskę w totalnie inne miejsce. U mnie działa za każdym razem xD odkryłam że kot zamiast w kuchni na macie woli jeść po kryjomu w przedpokoju za lustrem. Postawię miskę w kuchni - nie ruszy. Tą samą miskę przestawię do przedpokoju: od razu zabiera się za jedzenie.
Z kocich zabobonów: u mnie działa obstukanie miski łyżką xD kot chyba zrobił połączenie w
  • Odpowiedz
@Amishia: ja nic jej nie zrobiłam. Ani tego nie popieram

Pisalam tylko o tym, że niektórych skutecznie nie zmęczysz. I w pewnym wieku darła się o nocne dokladki, to wstawałam nieprzytomna coś nałożyć i do łóżka. Miała okres wzrostu, do tego skrzywienie, że zabraknie.

Ale ciężko żebym kląskała że szczęścia nawet znając naturę kotów
  • Odpowiedz
@Amishia: a u mnie kocur ma problemy z pęcherzem i ma suchą weterynaryjną i tylko po niej dobrze robi siusiu oczywiście mokrą też je ale musi mieć część suchej także to nie jest tak że zawsze wywalenie suchej to taki super sposób skoro byłem u 3 wetów i wszyscy dali podobne zalecenia¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz