Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: ale masz świadomość, ze jakby wziął to 500k i oddał w przeciągu np 2-3 lat to zapłaciłby jakiś śmieszny ułamek tych odsetek? Aktualnie stopy są na historycznie stosunkowo wysokim poziomie, jeśli za jakiś czas spadną, to i suma odsetek spadnie (nawet jeśli spłacały zgodnie z harmonogramem i nie wykonywał nadpłat)
  • Odpowiedz
@pp93: jeśli ktoś jest w stanie splacić 500k w 2-3 lata, to znaczy że tę kwotę odłoży w mniej niż 2-3 lata i głupotą jest branie kredytu w takiej sytuacji. Wyjątkiem jest tylko meeggaaaa okazja, którą ktoś nam może sprzątnąć sprzed nosa.

Aktualnie stopy są na historycznie stosunkowo wysokim poziomie


Cooo? (°°
  • Odpowiedz
@inko-gnito: teraz faktycznie wiele wskazuje na to, ze mieszkania będą taniały. Natomiast niektóry spadki przewidują już od kilku lat, więc kupując mieszkanie kilka lat temu (nawet te 2-3) można było nabyć je jeszcze sporo taniej. I ktoś mogąc odłożyć 500k w 2-3 lata zamiast czekać kupił nieruchomość i będzie mógł ja spłacić dużo szybciej płacąc stosunkowo niedużo odsetek jednocześnie mieszkając już w swoim mieszkaniu/domu urządzonym według własnych upodobań i płacąc
  • Odpowiedz
@inko-gnito: mówiąc stopy miałem na myśli oczywiście oprocentowanie kredytu, popełniłem ten błąd. Stopy faktycznie nie są tak wysoko, ale rozmawialiśmy o kredytach hipotecznych i to o nie mi chodziło. Także takie sprostowanie (w tym świeższym komentarzu już masz to wyjaśnione)
  • Odpowiedz
jeśli ktoś jest w stanie splacić 500k w 2-3 lata, to znaczy że tę kwotę odłoży w mniej niż 2-3 lata i głupotą jest branie kredytu w takiej sytuacji.


@inko-gnito: no nie, tzn w chwili obecnej może i tak, ale np, ja jestem w stanie spłacić kredy w 3-5 lat, więc początkiem zeszłego roku wziąłem kreskę na domek, i teraz tak, udało mi się wszystko ogarnąć przed podwyżkami xD i
  • Odpowiedz