Wpis z mikrobloga

Hej,
Miałem kolizję z nie mojej winy.
Towarzystwo wyceniło szkodę ze zdjęć na 5k. #!$%@?łem się. Nie policzone wszystko, do tego jakieś chińskie zamienniki. Chciałem oddać do ASO, na realną wycenę. W ASO powiedzieli,żeby brać prywatnego rzeczoznawcę bo ich opinię podważą. Prywatny rzeczoznawca wycenia szkodę na 30k. Dostałem od razu pismo odwołania. Wysyłałem do towarzystwa i czekam już miesiąc na odpowiedź. Macie jakieś doświadczenia z TU, jak oni do tego podchodzą? Będą chcieli się kopać w sądzie? Ja nie odpuszczę.
#oc #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 11
  • Odpowiedz
@NipponJPN: mi ze zdjęć wycenili naprawę pękniętego zderzaka na 1,5k, nie zgodziłem się.
Dostałem od ubezpieczyciela listę zaufanych warsztatów, zdałem i zrobiłem bezkosztowo. Fv na prawie 9k, bo był uszkodzony czujnik zderzeniowy w zderzaku.
Wiec został Ci rzeczoznawca albo nie wiem xd
  • Odpowiedz
@NipponJPN: z doświadczenia wiem że do ręki nie dostaniesz tyle samo jak w rozliczeniu bezgotówkowym. Te czasy że dali do ręki więcej, potem naprawa u znajomego mechanika i jeszcze parę groszy zostało, już minęły.
  • Odpowiedz
  • 0
@jakisnick4
@mamswojewady
Ale co wy gadacie, po to płacimy OC..
Mam realną wycenę bez kombinowania i z realnymi stawkami. Myślę że jakby wypłacili połowę tego co jest na moim kosztorysie to by nie było szkody dla mnie i dla nich.
  • Odpowiedz
Ale co wy gadacie, po to płacimy OC..


@NipponJPN: Kolego, większość firm ma szkodowość na poziomie ponad 100%, więc bronią się rękoma i nogami przed wypłatami zazwyczaj :P

chcę pieniądze do ręki, naprawię sobie sam u znajomego który zrobi to lepiej i taniej jak ASO.


@NipponJPN: No weź od kolegi fakturę za naprawę i tyle i zapłacą za to co na fakturze, no chyba że kolega naprawi to na częściach
  • Odpowiedz
@NipponJPN: Wycena ze zdjęć? To się nie może udać. Skorzystaj z usługi niezależnego rzeczoznawcy. Jeśli auto jest w miarę świeże ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić Ci równowartość części oryginalnych. Ubezpieczyciel ma prawo ustosunkować się w ciągu 30 dni na Twoje odwołanie. Jak zrobisz ekspertyzę odwołaj się jeszcze max 1 raz i sprawa do sądu.
  • Odpowiedz