Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ta rada dla #przegryw żeby wyjść z domu to wcale nie jest głupie. Czasem (czyli raz na kilka lat) udaje mi się wyjść z jakimś starym znajomym albo gdzieś przypadkiem wbić w towarzystwo ludzi w moim wieku i doznaje szoku. Uświadamiam sobie, że ci ludzie przez te wszystkie lata coś robili. Zawsze mi się wydawało, że wszyscy ci którzy robią wielkie kariery albo posiadają firmy to jacyś starsi panowie a to okazuje się, że sporo takich gości w moim wieku przez lata zbierali doświadczenie, szkolili się i akurat się udało i teraz zbierają swoje owoce pracy i są #wygryw. Ale do czego zmierzam.. całe życie przesiedziałem w domu przy kompie, z browarem. Codziennie ten sam dzień, te same obowiązki,to samo bezcelowe przeglądanie internetu. Wydawało mi się, że skoro ja tak robię to każdy to samo robi. Czas się zatrzymał bo u mnie się nic nie zmienia. Potem mija kilka lat i spotykasz starych znajomych albo poznajesz rówieśników i zastanawiasz się.. ale jak? kiedy? jakim cudem? czemu oni jeżdżą po świecie i za co? jakim cudem założyli firme? przecież pamiętasz ich jak byli zwykłymi imprezowiczami albo nieśmiałymi introwerykami. Przerąbane to jest jak bardzo można zasiedzieć się w domu a czas na prawdę szybko mija. Zaczynasz przesiadywać w domu grając gierki i pić piwo i jest fajnie a potem nagle masz 30 lat i zastanawiasz się czemu odstajesz od reszty i czemu w życiu się nie udało.

#przemyslenia #wychodzimyzprzegrywu #rozwojosobisty #samotnosc ##!$%@? #neet #blackpill #zycie #feels #prokrastynacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633887ee4f2f35c0e2f72981
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ta rada dla #przegryw żeby wyjść z ...

źródło: comment_1664665386okikYxDPvIIRgeznMELC9d.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Zbonszyn: Racja, ale OP jest 10 lat w tyle w stosunku do rówieśników i tego dystansu już nigdy nie nadrobi. Z taką dziurą w CV kariery już nie zrobi, przy ogromnej dawce szczęścia może jakiś biznes jak wpadnie na dobry pomysł albo uzbiera kapitał za granicą, ale dobrze prosperująca firma też jest w jego przypadku mało prawdopodobna.

@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego póki jesteś młody warto próbować robić cos ze swoim życiem, by
  • Odpowiedz
@Kadej: nie zgodzę się. Po pierwsze nawet nie ma co się porównywać do innych. To najgorszy błąd jaki można robić, bo na sukces ludzi składa się bardzo wiele czynników, o których możemy nie wiedzieć, a które zaburzają cały obraz sytuacji. Trzeba robić swoje.
W wieku 30 lat jesteśmy praktycznie na początku swojej drogi zawodowej. Niektórzy dopiero kończą studia, inni mają kilka lat doświadczenia w branżach. To nie jest nie do nadrobienia.
  • Odpowiedz
@Zbonszyn: zależy co OP dokładnie robił przez ostatnie 10 lat. Jeśli studiował czy chociaż czegoś się uczył na własną rękę to oczywiście ma spore szanse się ogarnąć. natomiast czytając jego wpis mam wrażenie że ostatnie lata spędził siedząc przed komputerem całymi dniami i popijając piwo co znacznie zmniejsza szanse na ogarnięcie się w przyszłości.
  • Odpowiedz