Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisałem sam pracę dyplomową a wyszło mi 42% plagiatu. Promotor pewnie myśli że kradziona praca, ale ja sam to pisałem. Mam sporo opisu specyfikacji i tego nie da się inaczej przedstawić. Czy można to jakoś pozmieniać żeby antyplagiat odpuścił czy mam zmienić temat? Jestem załamany, bo niektórzy kupują gotowce sklejone z paru i im przechodzi, a u mnie taki numer.. Promotor tylko tajemniczo mi napisal, że trzeba to wyjaśnić.
#plagiat #antyplagiat #studia #studbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63382abe13aa097904f34631
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
UśmiechniętyZiomek: Generalnie to promotor może ci tak czy inaczej przepuścić pracę, ostateczna decyzja należy do niego. Może "wyjaśnić" to znaczy po prostu pogadać z nim i wytłumaczyć dlaczego plagiat wyszedł aż tak duży. Może jeszcze kazać ci coś inaczej napisać i tyle. Na pewno nie będziesz musiał zmieniać tematu xD Chyba, że promotor surowy i będziesz miał kłopoty i wywalą cię z uczelni, bo i o takich historiach słyszałam.
---

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
@Acri: 0% jest w ogóle możliwe? Przecież na pewno użyłeś jakieś ciągi pięciu słów, które były wykorzystane też gdzieś indziej. Załóżmy pedagogikę i ciąg słów: 'rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną' - myk, podświetla, bo to już 5 słów. No a nie ma szans za bardzo tego przeparafrazować - prkatycznie każdy student pedagogiki specjalnej użyje taką frazę. Do tego wszystkie cytaty - a załóżmy, że w temacie jest 2-3 specjalistów/ważne prace naukowe,
  • Odpowiedz
@Acri: no nieźle :o wychodzi na to, że tylko jeden cytat z 20+ słów miałeś taki, jak ktoś inny. Ale że nie użyłeś do tego żadnej frazy z pięciu słów? W sensie, przecież same nazwy dokumentów prawnych czasami składają się z większej ilości słów. Albo przy części teoretycznej na początku: 'Michał Białek definiuje przedmiot badań jako'/'wg M B przedmiot badań jest to' - znów już ponad 5 słów, a można to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: antyplagiat pokazuje tylko to, czy dany fragment tekstu gdzieś indziej się pojawiał, czy nie. System nie może przesądzić tego, czy coś jest plagiatem, czy nie. Plagiat jest tylko wtedy, gdy przedstawiamy cudze słowa jako swoje. Jeśli wszystko jest opatrzone źródłem i cytatami to nie jest to plagiatem i promotor może to zaakceptować. Natomiast inna kwestia to to, czy praca spełnia kryteria oryginalności - pytanie, czy 42% cudzych słów oznacza, że
  • Odpowiedz
PrzyjemnaAlpaka: @Kolczaneiro: synonimy to podobno wykrywa.
@KatieWee: promotor najpierw przeczytał pracę, dopiero potem wrzuciłem ją do sprawdzenia i napisał mi że taki wynik.
@factoryoffaith_: jak to wykrywa ciągi 5 słów obok siebie i jeszcze rozumie synonimy to przecież praktycznie wszystko może podkreślić
@not_me: gorzej jak ktoś miał podobny pomysł realizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bero33bb: jak wpisuje w Google zdania że swojej
  • Odpowiedz
1a6e1 9r33n: Ciebie pokręciło.Na co ci tyle specyfikacji ?! Nic dziwnego,że wyszło jak wyszło !

Poza tym lepiej by było te specyfikacje w formie obrazka dawać, pod spodem tylko "rys nr XYZ - specyfikacja ZYX" albo inaczej program robić na szaro. Bo program widzisz to tylko program.Na dodatek tylko anty-pIagiatowy - on w sens twoich wypocin nie wnika :)

Zgaduję,że to jakaś inżynieria skoro specyfikacje - więc co z ciebie za
  • Odpowiedz