Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Cześć sportowe świry. Po kilkuletniej przerwie zacząłem ponownie przygodę z bieganiem. Od jakiegoś miesiąca staram się coś tam biegać, co można zaobserwować na zdjęciu z apki. Z początku było trudno wrócić ale już jest coraz lepiej. Tylko pojawił mi się problem w postaci bolącego mięśnia między udem, a miednicą. Zrobiłem sobie przerwę trzy dni od biegania, smarowałem maściami to przeszło, dwa dni temu poszedłem pobiegać i znowu ból wrócił, wracałem z biegania kulejąc już. Od ostatniego biegania minęło dwa dni, noga już przestaje boleć, pytanie jest czy na razie sobie odpuścić i przerwę w bieganiu zrobić, czy coś polecicie sposób jakiś by ten ból minął. Boje się, że jak przestanę biegać to już nie wrócę... Dzięki PS. Po miesiącu biegania wyniki prezentują się następująco... Z każdym biegiem co raz mi lepiej wychodzi hihi #bieganie #sport
fiksbo - Cześć sportowe świry. Po kilkuletniej przerwie zacząłem ponownie przygodę z ...

źródło: comment_1664441102ZDOb3a6dZsNe8mA1MlkDqa.jpg

Pobierz
  • 16
@fiksbo: dopowiem bo nie mogę edytować
@fiksbo: dość nietypowe to miejsce na ból więc myślę że to raczej już pora na wizytę do fizjoterapeuty.
Tymbardziej, że bieganko Ci już fajnie wychodzi w sensie zachowanej regularności, szkoda to stracić nasilając kontuzję i prowokować dłuższą przerwę. Może dobry fizjo pomasuje, pouciska, powie skąd ten ból zaleci odpowiednie ćwiczenia/masaże albo powie nad czym musisz popracować w technice biegu (bo to skomplikowany układ i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ark00: przeglądałem więcej no ale to nie wiem czy już sam będzie pachwina, to mnie boli z drugiej strony pachwiny ciężko mi określić gdzie dokładnie... obstawiał bym to na górną część uda
@fiksbo: albo przywodziciele uda albo zginacze biodra skoro podchodzi pod pachwinę

Boli podczas chodzenia albo jak przenosisz ciężar na tą nogę?
Przejdź się do fizjo albo ortopedy by porobił testy co dokładnie dolega. Pewnie będziesz musiał rozciągać i wzmaciać mięśnie w tamtej okolicy, ale to fizjo już powinien pokazać Ci co robić. Raczej nie biegałbym teraz tylko dał się temu zregenerować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ark00: wiesz drugi dzień nie biegam to jakoś mniej boli coś tam czuje podczas chodzenia ale to nawet w pracy fizycznej czuje to a nie mogę iść na L4 więc zobaczymy w sobotę spróbuję pójść biegać powoli
iść na L4 więc zobaczymy w sobotę spróbuję pójść biegać powoli


@fiksbo: podejrzewam, że to wróci bo pewnie masz jakiś problem mięśniowy, przez co nieprawidłowości w ruchu i nawet jak przestanie boleć bo naruszony mięsień się zregeneruje to będziesz powtarzał ten sam ruch który spowodował problem. Fizjoterapeuta powinien Ci pokazać ćwiczenia na naprawę problemu jak będziesz się przykładał do ćwiczeń.

Zobacz, ja się męczę z tym od początku miesiąca, w niedzielę
@fiksbo: A rozciągasz się coś po bieganiu? Nawet 5-10min styknie.

Spróbuj mięśnie czworogłowe porozciągać, tylko w poprawnej pozycji przy neutralne pozycji miednicy a nie hiperlordoza jak to większość robi XD
@fiksbo: Lepiej po na rozgrzane mięśnie, ale to nie powoduje raczej Twojego problemu z nogą.

Często jest tak, ze mięśnie są przykurczone, przez co robią się potem mikro uszkodzenia gdzieś wyżej i boli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aukolb: zobaczymy jak dziś mi się uda po pracy iść pobiegać chociaż nie wiem czy pójdę bo mają dzwonić po mnie wcześniej do roboty....