Wpis z mikrobloga

Czy można #!$%@?ć na budowie czy wykończeniówce po studiach, jeśli kompletnie nie wiesz gdzie można pracować? Doświadczenia nie mam robotniczego. Czy nie przyjmą, bo powiedzą, że skoro mam wyższe to jestem za mądry na budowe? Pytanie może głupie, ale nie znam rynku pracy, więc wykop dobre miejsce na zadawanie pytań.
#pracbaza #pytanie #robpill #niebieskiepaski
  • 15
skoro mam wyższe to jestem za mądry na budowe?


@Felixu: to, że masz studia wyższe, wcale nie świadczy o tym, że jesteś mądry. Świadczy to jedynie o tym, że skończyłeś studia wyższe.

A co do Twojego pytania, żadna praca nie hańbi, jeśli chcesz spróbować tego typu pracy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaryzykować.
@Felixu: ja kiedyś złożyłem cv do decatlonu na sprzedawce - akurat odszedłem z banku, chciałem sobie popracować na luźno zanim znajde cos normalnego. Zaprosili mnie, kierownik przeczytal jeszcze raz moje cv i sie mnie wprost zapytał co ja tu robie. Powiedziałem zgodnie z prawdą że chce sobie popracowac na luźno przez jakiś czas, a on wprost stwierdził że mnie nie zatrudni bo mam za wysokie kwalifikacje.
@Felixu:
Można ale zamiast iść w wykończeniówkę czy budowlankę w obecnej sytuacji lepiej idź w:
-elektrykę, praca mnie brudna i lżejsza fizycznie
-jak masz prawo jazdy i nie męczy cię jeździć cały dzień samochodem to jakiś serwis np. windy, wiatraki, piece, klimatyzacja. Lub przedstawiciel handlowy, mówiłeś, że jesteś ładny to na pewno trochę pomoże.

Szukaj ogłoszeń na pomocnika albo do przyuczenia. Staraj się ogarniać w pracy. Edukuj się na własną rękę
@r4do5: nie mam prawa jazdy, ogolnie auta dla mnie to jak inny swiat, ojciec ani matka auta nie mieli i nie maja wiec nigdy nie jezdzilismy. Jsk ktos od dziecka jezdzi autem to zupelnie inaczej
@Felixu: Btw, bycie za mądrym na pracę fizyczną to mit. Pracowałem w tego typu miejscach i nikogo głupiego nie spotkałem, każdy swój rozum miał.

Po 12 godzinach #!$%@? fizycznie w brudzie, hałasie i częściowo wykonywania monotonnych czynności pracuje inaczej i nikomu nie chce się już silić na elokwencję.
Mozna, ale tymczasowo. Pracowalem tak przez chwile, ale gosciom przeszkadzalo, ze salatke na obiad jem, a nie chleb z paprykarzem tak jak oni xD
@Felixu: idz i naucz sie fachu. Po jakims czasie otworzysz swoja firme, skoro jestes w miare kumaty i rozgarniety. Dzisiaj beda sie ludzie "zabijać" o dobrego fachowca ;)
@Felixu: to, że masz studia wyższe, wcale nie świadczy o tym, że jesteś mądry. Świadczy to jedynie o tym, że skończyłeś studia wyższe.


@Glikol_Propylenowy: #!$%@?, na budowach/produkcji pracują w 95% ludzie po podstawówce(starej) i gimnazjum, ewentualnie mądrzejsze elementy ukończyły zawodówkę

jeśli ktoś się chociaż trochę uczył, zdał maturę, zrobił licencjat nawet z jakiegoś gównokierunku to przy takim typowym Sebku czy Mariuszu i tak będzie się czuł jak w zoo
@sezet11: Oczywiście, masz 100% racji w tym co piszesz, ale nie porównywałem OPa do Januszy i Mariuszy z budowy, bo to jasne, że osoba po studiach ma dużo szersze horyzonty od osób, które ledwo zdały zawodówkę i interesuje ich tylko żeby się nachlac i poruchac ( chociaż absolutnie nie mówię, że każda osoba pracująca np na budowie jest głupia, czy gorsza od ludzi po studiach, po prostu większy odsetek osób pracujących