Wpis z mikrobloga

Czołem.
Sytuacja z dzisiaj - kopie sobie radośnie w celu znalezienia możliwości dofinansowania na założenie działalności gospodarczej. Coś tam sobie kowaluje i chciałbym wnieść to na wyższy level, a przydała by się do tego kasa - bo maszyny drogie. Jak na razie działalność nierejestrowana i umowy o dzieło.

No i fajnie. Znalazłem w Urzędzie Pracy - gdyż tam zawiodły mnie wyszukiwania - 2 opcje.
i teraz tak:
pierwsza opcja - żeby w ogóle ZACZĄĆ myśleć o dofinansowaniu muszę być - osobą bezrobotną w wieku 18-29 lat (przed ukończeniem 30 roku życia).
No nie da rady. Bezrobotny będę jak się zwolnię z pracy. Ale czasu nie cofnę bo już 38lvl.

2ga opcja - wymagania:

osoby w wieku 50 lat i więcej, - nope
osoby długotrwale bezrobotne tj. zarejestrowane jako bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy (licząc od dnia ostatniej rejestracji),

- spoko, do zrobienia, ale co będę robił przez 12 miesięcy????

osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące lub średnie zawodowe),

- nope, wiedziałem że mgr to była strata czasu ;)

osoby z niepełnosprawnościami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,

- nope, w pełni sprwny.

kobiety. - nope. co ciekawe wystarczy być kobietą. piekłokobiet my ass...

i co teraz?
lvl38, miasto Warszawa, facet. Jest opcja gdzieś coś dostać ? Bo mam wrażenie że "decydenci" lekko zapominają o penisopozytywnych jednostkach w zakresie 30-50, bez patologii...

#pieklokobiet #pieklomezczyzn
#praca #dzialalnoscgospodarcza #dofinansowanie #dotacje
  • 11
@zibizz1 nie uważasz że powinno być trochę inaczej? Zachęcanie "na rok" vs pomożemy w starcie bo głupia wiertarko-frezarka kosztuje 3500 A bez niej średnio sobie poradzisz itp...
?
@czajairo: no masz ulge na start pół roku, i potem mniejszy ZUS 2 lata.
Ogólnie nie uważam że dawanie ludziom kasy na start to dobry pomysł. Jak masz firmę 5 -10 letnią tez musisz kupić auto, narzedzia itd itp i musisz te koszty wrzucić w usługe, a tu nagle wpada świeżak, dostaje w prezencie rzeczy na start i oferuje usługe taniej bo nie liczy amortyzacji sprzętu i podkrada Ci zlecenia
@zibizz1: mam wrażenie że jest to różnica na zasadzie - już robisz, już zarabiasz, radź sobie. A jeśli świeżak nie wliczy od początku wspomnianych kosztów w pewnym momencie bedzie miał problem i nastąpi weryfikacja.

To co chce robić opiera się na "maszynami za 10 tys obrabiasz materiał za 10 zł żeby sprzedać za 100 zł"
Reszta - jakość, dopracowanie, wiedza - to kwestia doświadczenia.
ALE - wspomniana wyżej wiertarko-frezarka zmniejszyła by
Pobierz czajairo - @zibizz1: mam wrażenie że jest to różnica na zasadzie - już robisz, już za...
źródło: comment_16642687252DMJuBgYxrV2dsrQm7kRFo.jpg
@czajairo: Idziesz do banku bierzesz kredyt na 10tys, wykonujesz 120 przedmiotów i sprzedajesz po 100zł i masz maszyny. Robiąc kolejne 120 przedmiotów zoszczedziś 840h pracy i zarobisz 10800zł na ich sprzedazy
@MetroStation: @czajairo: Też myślę o JDG i znalazłem dotację w urzędzie pracy w moim starym powiecie na terenie którego jestem wciąż zameldowany ale nie mieszkam. Czy to nie będzie kłopot jak postawię działalność dofinansowaną z PUP gdzieś gdzie nie mieszkam? Są jakieś kontrole itp? Gra warta świeczki bo jest 27tyś na stole do wzięcia.
@MetroStation: No ale jak kupię z dotacji wyposażenie biura które będzie w innym miejscu to już gorzej. Pytanie czy są jakieś kontrole takiej dotacji z PUP. Słyszałem że ze środków unijnych się zdarzają.