Wpis z mikrobloga

Straszenie atomem jest żałosne. Serio myślicie, że USA nie kontroluje stanu ruskich silosów atomowych? Przez ten cały czas okazało się, że Stany zajebiście dokładnie znają każde poczynania ruskich i teraz opcja atomowa ma być zaskoczeniem bez odzewu? Podejrzewam, że jeśli ruscy serio chcieliby odpalić rakiety z głowicami atomowymi to w odpowiednim momencie Stany by to nagłośniły i ewentualnie posłałyby w miejsca tych silosów klasyczne pociski kierowane włączając się do wojny na większą skalę. Z dowodami na ruskie plany uruchomienia głowic atomowych nie mieliby już zbyt wiele do stracenia. Nawet jeśli tak by się nie stało to wolę wyparować niż żyć w świecie który ze strachu przed ruskimi odda im każdy kawałek Ziemi po jaki sięgną. Straszenie atomem już jest nudne, nierealne i nie działa. Rosja się skompromitowała i pokazała, że lepiej nie żyć niż żyć w świecie podporządkowanym temu narodowi.

#ukraina #rosja #wojna
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tr8025: widziałem wywiad z osobą z branży. Wiadomo gdzie są rakiety, ale dopiero gdy jest decyzja o ich użyciu, to zaczynają się przygotowania do użycia: transport sprzętu, obsługi itp. wtedy podejmowana może być decyzja odnosnie stary wyprzedzającego, czy oczekiwania na wystrzał.
  • Odpowiedz
@krisip: Martwi tylko, że zaczyna on wymieniać generałów. Jednak mimo to wątpię by dużo osób w kraju podzielało entuzjazm w wystrzeleniu atomu. Chociaż to ruscy, więc ciężko powiedzieć. Trzeba pamiętać, że większość nie ma mentalności europejskiej, a azjatycką

@100piwdlapiotsza: Tylko czy wiadomo która rakieta jest uzbrojona w głowicę atomową a która w konwencjonalną? Jeśli mowa o pociskach taktycznych to z tego co tutaj się dowiedziałem to takiej pewności
  • Odpowiedz
@Tr8025: Ataku atomowego nie powstrzymasz. Po pierwsze te silosy nie są stodołami a po drugie z samych łodzi podwodnych mogą narobić wiele złego. Nie jestem fanem wmawiania sobie, że nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
@Murasame: Teraz już to sobie uświadomiłem. Jak wspomniałem wcześniej - wpis zrobiłem pod wpływem emocji gdy kolejny raz czytałem straszenie atomem z rąk kacapów. Mimo wszystko druga część wpisu wciąż jest aktualna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tr8025: Jeżeli aktualnie mamy walkę o wpływy w Europie, to USA najbardziej powinno zależeć i zrobić wszystko żeby te wpływy mieć, ale nie w leju po b----e i radioaktywnej atmosferze. Myślę, że Wujek Sam wie co robi.
  • Odpowiedz
@Tr8025 Usa nie jest w stanie włączyć się do wojny, a zwłaszcza na poziomie zniszczenia wszystkich składów broni nuklearnej Rosjii.
Po pierwsze, są one umieszczone w schronach. Takowe schrony mają to do siebie, że nie da ich się spenetrować żadną konwencjonalną bronią. Sami by musieli najpierw użyć atomówek, co chyba nie muszę tłumaczyć jakim głupim pomysłem by było.

@zombine C---a wiesz. Każdy historyk wie, jak debilnie potrafią zachowywać się ludzie
  • Odpowiedz
Straszenie atomem jest żałosne. Serio myślicie, że USA nie kontroluje stanu ruskich silosów atomowych?


@Tr8025: Kolego, to czy USA "kontroluje silosy" nie ma nic do rzeczy. Użycia broni atomowej przeciw Ukrainie nie da się wykluczyć i USA nic tu nie poradzą. Jak generałowie rosyjscy zechcą jej użyć to użyją, gdybać sobie można jaka byłaby odpowiedź NATO (praktycznie na pewno nie symetryczna, tj. również nuklearna, ponieważ Ukraina nie jest w NATO)
  • Odpowiedz
@Tr8025: >Nawet jeśli tak by się nie stało to wolę wyparować niż żyć w świecie który ze strachu przed ruskimi odda im każdy kawałek Ziemi po jaki sięgną

bardzo radykalny pogląd który najpewniej doprowadziłby do wojny jądrowej już wiele dekad temu, ale patrząc na historię to jak najbardziej popieram ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska będzie miała swoje granice nawet jeżeli miałyby być one na ostatniej mapie
  • Odpowiedz
@Tr8025: @zapomnialemhaslo:

po pierwsze nie tak latwo zniszczyc silos atomowy po drugie nawet jak zniszczysz silosy to po oceanach plywaja sobie lodzie podwodne z glowicami nuklearnymi


Dodałbym jeszcze trzeci podpunkt, ICBMów nikt nie odpali na 99% ale taktyczne atomówki, które się np podwiesza do pod myśliwiec albo wrzuca na iskandera to inny temat, dość łatwo użyć tego niespodziewanie. Ruscy tracą teraz wszystko, nawet wpływy w byłych republikach radzieckich
  • Odpowiedz
@mixererek: no z tym śledzeniem bez przerwy to w przypadku podwodnych wyrzutni pocisków balistycznych to nie taka prosta sprawa, one są tak zrobione żeby być zasranymi dziurami w wodzie, z satelity tego nie wytropisz bo się nie da, musisz takiego ciągle śledzić trzymając bliski dystans innym okrętem tylko problem jest taki, że jak ty ich widzisz to na 80% oni Ciebie też czyli ryzyko chociażby incydentu duże. Do tego musisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@texas-holdem: @MatPL1122: Tak jak wyżej wspomniałem - wpis zrobiłem pod wpływem emocji, a teraz jak już trochę się w tym temacie doczytałem to widzę, że wcale tak prosto by nie było. Zwłaszcza z pociskami taktycznymi które nie wiadomo gdzie są. Mimo wszystko druga część wpisu dalej jest aktualna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Papieszpolak6996: Kiedyś, jeszcze kilka lat temu, w życiu bym tak
  • Odpowiedz