Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tą dzisiejsza modą XD Jakieś 7-8 lat temu był szczyt kobiecości jeśli chodzi o ubrania. Modne były sukienki, rajstopy, obcisłe rurki/legginsy podkreślające ciało, botki/kozaki. Do tego jakaś koszula lub golf przylegający do ciała. Albo nawet zwykła koszulka i rozpinany sweterek jak na zdjęciu. To po prostu wyglądało kobieco. Widać było że taka kobieta przywiązuje wagę do swojego wyglądu. A dzisiaj? Worek na ziemniaki to mało powiedziane. To wygląda jeszcze gorzej. Szerokie spodnie które wyglądają jak z kontenera z MOPRu, trzy razy za duże bluzy albo buty które przypominają obuwie Neila Armstronga gdy stawiał pierwsze kroki na księżycu. Zaraz ktoś napisze komentarz: CO CI DO TEGO JAK KTOŚ SIĘ UBIERA!!!11one. No właśnie to mi do tego, że ludzie przez setki lat do tego dążyli by wyglądać elegancko, by mieć bardziej dopasowane do swojej budowy ciała ubrania a nie ubierać kawałek szmaty który zwisa i wygląda jakby był używany przez 20 lat. Przecież te dzisiejsze ubrania wyglądają jak na zdjęciach jakiejś biednej rodziny z początku XX wieku XD

#rozowepaski #niebieskiepaski #moda #modadamska #modameska #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #seks #niewiemjaktootagowac
Miguelos - Nie mogę z tą dzisiejsza modą XD Jakieś 7-8 lat temu był szczyt kobiecości...

źródło: comment_166404012635ROdQSPhhATxohuYPQkHz.jpg

Pobierz
  • 180
@WiemyCoWiemyKogo: Głupoty piszesz. Jeszcze chwilę temu kiedy było ciepło pewnie tak z ponad połowa tych samych młodych dziewczyn chodziła właściwie półnago po ulicach bo taka moda. Ogólnie moda się zmieniła nie dla wygody kobiet a dla tego, że poprzednia tudzież poprzedni model takowej został doszczętnie wyeksploatowany przez około 6-8 lat a sklepy duże oraz inne podmioty nowego źródełka z forsą potrzebowały. Tylko tym razem zrobili coś jak z Adidasami super star
@stray_dog: wybacz, nie ten adres ( ͡° ͜ʖ ͡°)
staram się mocno szanować dzieciową prywatność. Moja mama uprawiała skrajny ekshibicjonizm pod tym względem - żenujące zdjęcia pokazywane na rodzinnych spotkaniach, jeszcze bardziej żenujące historie opowiadane po rodzinie, a w starszym wieku brak prywatności. Cieszę się, że wtedy nie było mediów społecznościowych xD
oversize wszedł na poziom fanatyzmu? Być może. Powiedzmy, że mnie taka moda jakoś super nie cieszy, ale z drugiej strony - przynajmniej jest wygodnie xD


@moll: Może i jest to potrzebny etap pośredni.
Na przestrzeni wieków odchodzi się od poświęcania wygody dla wyglądu, ale można spodziewać się odbicia, gdzie przy nowym poziomie wygody, ludzie znów będą chcieli jednocześnie dobrze wygladać.

Oby tak to się skończyło. Właściwie to jestem niemal pewien, że
@Bekoski: Niestety, ale niektórzy nie ogarniają iż to nie było wcale żadne ''przywiązywanie'' wagi do swojego wyglądu a coś co idzie w parze za rękę z każdą modą w mniejszym lub większym stopniu czyli ślepe podążanie za tłumem oraz strach przed tym żeby z obiegu przysłowiowego nie wypaść
@moll: Z modą jest tak, że pewne rzeczy wyglądają dobrze, bo są świeże, podczas gdy inne są ponadczasowe - wyglądały równie dobrze 20 lat temu, jak i dziś.

Tak to widzę - pewne rzeczy są ładne w dłuższym horyzoncie czasowym, niż inne. Po części przez odwołanie do tego, jak wyewoluowaliśmy - a to zmienia się bardzo powoli. Mamy pewne preferencje zabite praktycznie ma sztywno. Pewne idee tego, co jest pożądane. Czy
@stray_dog: sory, jestem zmęczona. Miałam pobudkę o 5 rano, a potem dzień z marchewką, którą będę musiała dokończyć jutro, bo dziś się nie wyrobiłam ze wszystkim xD

Poza tym o takie kwestie ludzie często pytają serio. Bo to nie możliwe że nie madka i nie zasrana tablica na fejsiku bombelkiem w 100 odsłonach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Falcon: będą, tylko paradoksalnie to co uznajemy za kultowe, np. mała czarna, wzięło się z łamania norm i konwenansów modowych utrwalonych od dekad, jeśli nie stuleci (w przypadku gorsetów na przykład).

Normy i idee są płynne, podlegają ciągłym zmianom. Tak naprawdę to nie jest na sztywne. Sztywny może być tylko światopogląd wyznawany tu i teraz na zachodzące zmiany
@Miguelos: Nie mogę z tą dzisiejszą modą xD Jeszcze niedawno mężczyźni próbowali przywiązywać wagę do wyglądu, wyglądali elegancko i męsko, a teraz? Najki albo inne adidasy, kalwiny klajny, spodnie jakieś za duże, Tshirt z bangladeszu i przepocona bluza. Jakby się urwał z jakiejś faweli.
Całe szczęście, że ostał nam się Miguelos, który ubiera się jak opcja pierwsza. Prawda?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
S.....a - @Miguelos: Nie mogę z tą dzisiejszą modą xD Jeszcze niedawno mężczyźni prób...

źródło: comment_1664050300tKbQsyIx1FOUg2w5xBy7sM.jpg

Pobierz
Ale zdajesz sobie z tego sprawę, że w momencie kiedy był ten kobiecy styl bardziej dokładnie tak samo o nim pisano wystarczy sobie chociażby przypomnieć jak wyśmiewano się z tumblr girl kabaretek jeansów obcisłych z dziurami.


@Cztero0404: Dla mnie dżinsy z dziurami są tak samo nieeleganckie, jak zawsze były. To bardzo casualowy look, delikatnie ujmując.

Także nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@catboykami: to zajebiście pewnie jestem im przykro że nie będą tracić czasu na typa który luźne portki odbiera jako brak szacunku xd echh wykopki wy to jak zwykle że skrajności w skrajność. Baba to ma się szanować i się nie seksualizowac, chyba że dla mnie no to już podstawowym szacunkiem jest pokazać ten tego nóżki szpileczki xdd tfu.