Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tą dzisiejsza modą XD Jakieś 7-8 lat temu był szczyt kobiecości jeśli chodzi o ubrania. Modne były sukienki, rajstopy, obcisłe rurki/legginsy podkreślające ciało, botki/kozaki. Do tego jakaś koszula lub golf przylegający do ciała. Albo nawet zwykła koszulka i rozpinany sweterek jak na zdjęciu. To po prostu wyglądało kobieco. Widać było że taka kobieta przywiązuje wagę do swojego wyglądu. A dzisiaj? Worek na ziemniaki to mało powiedziane. To wygląda jeszcze gorzej. Szerokie spodnie które wyglądają jak z kontenera z MOPRu, trzy razy za duże bluzy albo buty które przypominają obuwie Neila Armstronga gdy stawiał pierwsze kroki na księżycu. Zaraz ktoś napisze komentarz: CO CI DO TEGO JAK KTOŚ SIĘ UBIERA!!!11one. No właśnie to mi do tego, że ludzie przez setki lat do tego dążyli by wyglądać elegancko, by mieć bardziej dopasowane do swojej budowy ciała ubrania a nie ubierać kawałek szmaty który zwisa i wygląda jakby był używany przez 20 lat. Przecież te dzisiejsze ubrania wyglądają jak na zdjęciach jakiejś biednej rodziny z początku XX wieku XD

#rozowepaski #niebieskiepaski #moda #modadamska #modameska #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #seks #niewiemjaktootagowac
Pobierz Miguelos - Nie mogę z tą dzisiejsza modą XD Jakieś 7-8 lat temu był szczyt kobiecości...
źródło: comment_166404012635ROdQSPhhATxohuYPQkHz.jpg
  • 180
@Randomowyrandom1: Ja po prostu wyraziłem swoje zdanie a Ty się wkurzyłaś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na dodatek jak widać Twój mózg nie potrafi pojąć że można być jednocześnie za aborcją i przeciwko feminizmowi XD Nienawidzę i lewactwa i prawactwa, więc nie próbuj mnie przypisywać do jakiejkolwiek z tych grupek ( ͡º ͜ʖ͡º)
@stray_dog: Jeśli chodzi o ubrania tego typu to ogólnie największy problem (przynajmniej w moim odczuciu) jeśli już jest z nimi taki, że są totalnie przehajpowane. Prosto w pewnym momencie z bycia ciuchami dla osiedlowych sebów poszło mocno w streetwear, ale ich ciuchy poza wyglądem niektórych bardziej basiciowych to jakościowo takko fashion kilka lat temu
@moll bo się na wszystkim znasz to pytam ( ͡º ͜ʖ͡º) Z tym szpetnym ubiorem to sądzę, że kobiety testują swoich facetów aby przekonać się jak bardzo mogą się zapuścić i przestać o siebie dbać.

Kobiety już ostatnio nawet nie maskują swoich okrągłych brzuchów używając worków po ziemniakach. One eksponują swoje beczułki będąc ofiarami nie znanej mi bliżej mody (body positive?). A może to zła dieta wywołuje
@zebatykocur: albo po prostu chcą być modne, a teraz taka moda. Trochę przeniesienie mocno "podomowego" stroju na ulice.

I raczej nie każda tak robi, jak nie każda nosiła podziurawione spodnie, biodrówki albo dzwony.

Są osoby, które mają swój styl i one albo się wpasują w aktualne trendy albo i nie, ale nie będzie im na tym zależało.

Kwestia tego, jak bardzo czujesz potrzebę oceniania wyglądu innych ( ͡° ͜ʖ
@zebatykocur: Wśród wielkich producentów fast fashion na chwile znajdzie wraz ze zwiększoną ceną produktów, ale też (trochę) jakością. Szafa kapsułowa to jakość>>>ilość. Jak wyżej pisałam, teraz nie ma jednego kierunku modowego, tylko kilka różnych. Im więcej się pojawia, tym bardziej różnorodnie na ulicach i każdy znajduje coś dla siebie. Część osób w tym zostanie, a część będzie szukała dalej, a pozostali nigdy nie znajdą. Gigafirmy odzieżowe będą robić różne wywrotki, żeby
@zebatykocur: Bardzo dobrym przykładem takiej wywrotki i przechytrzenia rynku była sytuacja około 5 lat temu, gdy na ulicach było pełno osób w dresach w stylu lat 90 i ortalionowych kurtkach z lumpa. Na początku to był sposób na „postawienie się” dużym firmom, a te zaczęły produkować nowe wydanie starych modeli. Najlepszym przykładem jest Adidas, który wydał stare/nowe komplety dresów w stylu oversize, żeby było jednak bardziej dzisiejszo i wznowił produkcję butów