Wpis z mikrobloga

  • 10
Prawie rok na keto. Pora na małe podsumowanie.
- najważniejsze czyli utrata wagi. Zjazd z 98 na 73/73,5kg
-uczucie głodu to była rzadkość w ciągu dnia
-lepsze samopoczucie
-dużo wyższa świadomość jedzeniowa. Nauczyłem się czytać etykiety ze składem i wartościami odżywczymi.
-obniżenie glukozy we krwi. Wcześniej wyniki ~100, dziś ~80
No, ale nie może być tak kolorowo. Są plusy dodatnie i plusy ujemne więc teraz o tych drugich.
- podwyższony cholesterol. Niestety nie mam porównania sprzed roku, ale nie wierzę że miałem wyższy xD
-słaby sen. Często spałem po 8/9h, a i tak byłem zamulony przez cały dzień
-a-----l działał na mnie ze zdwojoną mocą już po miesiącu na keto czyli to nie kwestia utraty wagi
-monotonne posiłki. Kiełbasa, kabanos, ser, ogórki, jajecznica. Wszystko fajne, smaczne, no ale zaczyna się nudzić :D
-brak owoców. Zjadłem sobie czasami jabłko czy kawałek arbuza, ale brakuje tego strasznie.

No cóż, wynik cholesterolu przekonał mnie że pora na zmianę, bo mimo efektów zdrowie jest najważniejsze :D Planuje nie przytyć więcej niż 5kg i zamienić tłuszcze na więcej białka i węgle przebić z 50g na 150. Zobaczymy jak to wyjdzie. Trzymajcie kciuki żeby jojo mnie nie dopadło.
Co by nie mówić dietę polecam, ale krótkoterminowo. Nie da się tak przeżyć całego życia xD Przynajmniej ja bym nie dał rady.

Z fartem mordy!
Pozdrawiam, Wuja.

#keto #dieta #mirkokoksy
Wuja66 - Prawie rok na keto. Pora na małe podsumowanie.
- najważniejsze czyli utrata ...

źródło: comment_1664026857ohBXoLdBIExRRKOGBaVcpU.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podwyższony cholesterol. Niestety nie mam porównania sprzed roku, ale nie wierzę że miałem wyższy xD


@Wuja66: Normalne. Przestań wierzyć we wciąż powtarzane mity o cholesterolu.

Tu masz ciekawy film o cholesterolu Bartosza
  • Odpowiedz
@Adrmer: Goń się. Nikogo nie próbuję nawracać i nawet nie skomentowałem jego "wyjścia", jedynie odniosłem się do kwestii cholesterolu (bo op się boi, że za dużo), kiepskiego snu (że warto innej przyczyny szukać) i monotonnych posiłków, bo notorycznie słyszę, że to monotonna dieta a to guzik prawda. Monotonnie to można sobie robić, jak się nie ma weny, ale to nie kwestia diety samej w sobie. Gdzie tu widzisz nawracanie? Dla
  • Odpowiedz
@Wuja66: @Zawodowy_Janusz: Jeszcze nie obejrzalem filmow ktore wyslales ale dodam ze nasze mozgi w znacznej czesci sa zbudowane z cholesterolu.
Cholesterol powoduje zatory dopiero gdy nasze zyly sa nieszczelne. Wiec to nie wysoki cholesterol jest przyczyna problemow.
  • Odpowiedz
@Wuja66: ja jak wyszedłem z keto po 3.5 miesiąca to od razu sobie pofolgowałem- pizza, burgery, chipsy, p--o szły jak złoto, więc szybko na liczniku pojawiło się +5 kg, ale wyznaczam sobie widełki, jak dobije do górnej granicy której nie chce przekroczyć to znowu ograniczam węgle, waga spada i jakoś to się kręci
  • Odpowiedz
@Wuja66: Keto ma swoje plusy, ale low cab jest w moim przypadku lepszy. Można przynajmniej żyć normalnie i funkcjonować w społeczeństwie.
Na keto idąc ze znajomymi na jakiś fast food, wychodzisz na dziwaka. Ktoś przynosi do pracy ciasto, czy tam słodycze, a ty nie możesz bo keto. Jak zaczniesz tłumaczyć co, jak i dlaczego, to tylko patrzą z politowaniem. Po jakimś czasie nie chciało mi się już tego wszystkiego tłumaczyć
  • Odpowiedz