Wpis z mikrobloga

Wiecie może skąd w onucach przekonanie, że mogliby bezkarnie zrzucić atomówki na Ukrainę? Przecież od 2014 roku Memorandum Budapesztańskie jest nieważne i Ukraina miała 8 lat na ponowne wytworzenie broni jądrowej. Nie było żadnych prawnych i praktycznych ograniczeń. Mają fizyków jądrowych, uran, bardzo dobre rakiety.

Rosja nie boi się ukraińskiego przeciwuderzenia bronią jądrową?
#ukraina #wojna #rosja
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestem_na_dworzu: Izrael miał w tym wspólnika a mianowicie RPA. Poza tym to były inne czasy, no i wiadomo jak wybrany jest to naród ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
lm nikt by niczego nie zabronił, a Ukraińców już raczej tak. Teraz raczej opiekunowie z NATO nie pozwolą na takie atrakcje.
Izrael miał w tym wspólnika


@CzarnyOwiec: Ukraina nie potrzebuje. Ma wszystkie składniki u siebie.

lm nikt by niczego nie zabronił, a Ukraińców już raczej tak


Nie muszą się pytać nikogo o pozwolenie. Izrael, Pakistan, czy Korea też się nie pytała.
Traktat o nieproliferacji broni jądrowej, mówi to coś panu?


@Amucat: Tak, że kraje atomowe, jak Ukraina, nie mogą odsprzedać technologii innym państwo. Kraje, które tej technologii nie posiadają, jak Polska, zobowiązały się nie wchodzić w jej posiadanie.

Sam przyznajesz, że Ukraina może ponownie wejść w posiadanie broni jądrowej.
@jestem_na_dworzu: ogółnie to jakby odpowiedzieli i jwbneli w Moskwę z Ukrainy to nikt by nie pytał czy to była bombka którą sobie zostawili cichaczem po memorandum czy dało im to przypadkiem USA ,czy wytworzyli to przez te 8 lat. Myślę , że onuce muszą się z tym liczyć. W razie czego Stany mogą dać im i się tłumaczyć że sobie zostawili.