Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, straciłem własnie w głupi sposób własnie około 5 tysięcy (forex) swoich oszczędności, zostało mi około 8. Pracuję od 2 lat, mam 22 lata i dość dobrze płatną pracę jak na ten wiek, bo zarabiam trochę ponad średnią krajową, natomiast ta strata to nie moja pierwsza. Łącznie straciłem ponad połowę oszczędnośći, ciąglę się uczę o giełdzie, tradingu, psychologii. Naprawdę to lubię i zależy mi na tym, żeby to robić. Staram się ogarniać opcje, kontrakty itp. Siedzę w tym dopiero od roku i nie chciałbym porzucać, chociaż na pewno zrobię przerwę, żeby odpoczać i uzbierać jakąś kasę dla bezpieczeństwa. Proszę może ktoś z was miał podobną sytuację, jak sobie z tym poradziliście i radzicie w takich sytuacjach, może ktoś nawet kto nie przeżył znaczącej straty doradzi coś. Aktualnie jestem strasznie zniszczony, nie mam ochoty jeść o niczym nie mogę myśleć, grałem a mimo to czuje mocne przywiązanie i opór w kwestii pieniędzy, może to mój błąd, że w ogóle zacząłem, ale już się stało. Może to akurat pozwoli mi zmienić swoje nastawienie do życia i cieszyć się z innych rzeczy niż kasa, ale teraz czuję się okropnie...

#gielda #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #pomoc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632d953d24a4e46f3976857d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 40
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dales sie wciagnac przez naciagaczy na najtrudniejsza gielde jaka jest Forex. To jest highendowy grunt dla the best of the best. Zacznij sie cieszyc z tego,ze straciles tylko tyle,a nie wiecej i przerzuc sie na akcje. Pamietaj,ze roznica pomiedzy inwestorem,a spekulantem jest taka,ze inwestor inwestuje w WARTOSC,a spekulant spekuluje na CENIE. Poszukaj sobie ETF'ow na dividende jak np. DVYE
  • Odpowiedz
Aktualnie jestem strasznie zniszczony, nie mam ochoty jeść o niczym nie mogę myśleć, grałem a mimo to czuje mocne przywiązanie i opór w kwestii pieniędzy, może to mój błąd, że w ogóle zacząłem, ale już się stało.


@AnonimoweMirkoWyznania:

Po trzecim wyzerowaniu depo przyzwyczaisz się ;)

Jeśli telepie Cię po stracie pieniędzy to może się w to nie baw, bo mechanizm psychiczny jest taki, że będziesz próbował się odegrać i źle się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu musisz po jakimś czasie oswoić się z myślą, że nowy stan konta to 8000 a nie 13000. I na przyszłość wrzucaj tam tylko pieniądze, których nie boisz się stracić.

Ja się tego nauczyłem na krypto. Na papierze miałem swego czasu kilka razy więcej oszczędności niż teraz. Jednym ruchem potrafiłem stracić 10-20% tego co miałem itd.

Ale skułem się kilka razy i nigdy nie bawię się już w żadne
  • Odpowiedz
StaryHazardzista: Mordo, przyjdzie z wiekiem. Bywa tak że nie musisz pracować 8 lat, nagle przyszła #!$%@? i trzeba się będzie zabrać za robotę, tylko kto mi da. A mam lat tyle że mógłbym być Twoim ojcem. Teraz wszyscy jesteśmy #!$%@?, bo tak ma być. Poczytaj o hedgingu, obstawianiu przeciwko sobie. (trzymam oszczędności np w btc albo eth na spocie, ale mam permanentnego shorta 10x. Zależy czy rynek idzie do góry czy
  • Odpowiedz
StaryHazardzista: Mordo, przyjdzie z wiekiem. Bywa tak że nie musisz pracować 8 lat, nagle przyszła #!$%@? i trzeba się będzie zabrać za robotę, tylko kto mi da. A mam lat tyle że mógłbym być Twoim ojcem. Teraz wszyscy jesteśmy #!$%@?, bo tak ma być. Poczytaj o hedgingu, obstawianiu przeciwko sobie. (trzymam oszczędności np w btc albo eth na spocie, ale mam permanentnego shorta 10x. Zależy czy rynek idzie do góry czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ... Kupujesz akcje, a nie opcje, trzymasz tak długo, aż odbiją (w razie spadku, bo jednak jest trend spadkowy), a potem urosną tyle ile założyłeś i zapominasz o tych pieniądzach.
  • Odpowiedz
BezwzględnaSamica: W zeszłe wakacje w 5 minut straciłem około 6 tysięcy PLN. Przez pomyłkę przelałem w banku z konta walutowego (USD) na złotówkowe więc przelałem pieniądze z powrotem. Prowizja wyniosła 6500 za obie operacje (tak to było sporo pieniędzy).

Starałem się o tym jak najszybciej zapomnieć bo co można zrobić innego? Moja wina w 100%.

Trzymaj się.
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz