Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, straciłem własnie w głupi sposób własnie około 5 tysięcy (forex) swoich oszczędności, zostało mi około 8. Pracuję od 2 lat, mam 22 lata i dość dobrze płatną pracę jak na ten wiek, bo zarabiam trochę ponad średnią krajową, natomiast ta strata to nie moja pierwsza. Łącznie straciłem ponad połowę oszczędnośći, ciąglę się uczę o giełdzie, tradingu, psychologii. Naprawdę to lubię i zależy mi na tym, żeby to robić. Staram się ogarniać opcje, kontrakty itp. Siedzę w tym dopiero od roku i nie chciałbym porzucać, chociaż na pewno zrobię przerwę, żeby odpoczać i uzbierać jakąś kasę dla bezpieczeństwa. Proszę może ktoś z was miał podobną sytuację, jak sobie z tym poradziliście i radzicie w takich sytuacjach, może ktoś nawet kto nie przeżył znaczącej straty doradzi coś. Aktualnie jestem strasznie zniszczony, nie mam ochoty jeść o niczym nie mogę myśleć, grałem a mimo to czuje mocne przywiązanie i opór w kwestii pieniędzy, może to mój błąd, że w ogóle zacząłem, ale już się stało. Może to akurat pozwoli mi zmienić swoje nastawienie do życia i cieszyć się z innych rzeczy niż kasa, ale teraz czuję się okropnie...

#gielda #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #pomoc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632d953d24a4e46f3976857d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: stracicłeś kase, której mentalnie przed grą się nie pozbyłeś. Z taką psychiką proponuje poćwiczyć na mniejszych kwotach. Określ sobie ile możesz stracić (Zaor to fajnie wytłumaczył. Wyobraź sobie, że bierzesz całe swoje oszczędności wyrzucać po 100zł do klopa. Po jakiej kwocie się zatrzymasz? W ten sposób określisz max co jesteś w stanie inwestować.) Moim zdaniem nie ma szans inwestować jeśli strata każdej 100zł przyprawia o taki stan psychinczny. Do inwestowania
@AnonimoweMirkoWyznania:
----> miej 22 lata
----> wjeb się w najtrudniejszą inwestycyjnie giełdę, gdzie nie jeden wilk z wall street znający się na maklerce i znający na pamięć układy tych wykresów jakieś niedźwiedzie łapy, zeby rekina, płetwy borsuka się #!$%@? na pysk i głupi ryj rozwalił.
----> żal się na wykopie, że straciłeś 5k
Rady dla Ciebie?
Ciesz się, że to tylko 5k. Inwestuj sobie w akcję spółek wypłacających dywidendy ( byle
@AnonimoweMirkoWyznania stary, w wieku 23 lat jak covid się zaczął straciłem na spółce Groclin 8k mając oszczędności jakieś 20k, czyli połowę #!$%@?, bo mój tata powiedział, że to pewniaczek i tak do 3zl czekałem o wyszedłem przy 1.4. Miałem wzloty shortujac na certyfikatach cdprojekt i zarobiłem z 20k w miesiąc z 20k, które miałem, ale jak się passa odwróciła to #!$%@?łem z 23k i co zarobiłem to straciłem. Potem odstawka certyfikatów na
@Xatoos:
To też niezła rada z cyklu - charataj w gale, patrz ile Lewandowski zarabia a sobie pobiega po boisku i kupuje ferrari xD
#!$%@? możemy powiedzieć, czy gość się w ogóle nadaje do IT, zobacz jaka nim chęć zarobku i szybkiego zysku kierowała, że poszedł na Forex. Myślisz, że taki człowiek będzie chciał znaleźć sobie robotę, w której uczy się praktycznie cały czas nowych rzeczy i jeszcze trzeba umieć to
@Glikol_Propylenowy: Co Ty w ogóle chłopie nawijasz, gdzie napisałem mu, że ma iść do IT? Podałem przykład jak to u mnie wygląda i albo chłop siedzi w czymś innym więc niech szuka jakichś kursów w swojej branży, a jak w IT to niech dokładnie to robi. Napisałem jeszcze jasno "nie wiem jaka branża".
@AnonimoweMirkoWyznania: Siema. #!$%@?łem kiedyś około 10k PLN na krypto. To był pierwszy moment kiedy miałem styczność z giełdą, spekulacją itp.. Na początku miała to być inwestycja długoterminowa, ale potem udało się sporo % zarobić na shorcie, co paradoksalnie spowodowało nadmiar pewności siebie. Potem systematycznie #!$%@?łem całość na głupich zagraniach na dźwigni. Co ciekawe, po całej akcji zostały mi jakieś "grosze" w postaci BTC, które straciłem w momencie dołka covidowego (za wysoka
Doklejenie ładnej etykietki "inwestowanie" tak jak to wykopki lubią robić, nie czyni z tego co robicie nic innego niż hazardu, który z inwestowaniem nie ma nic wspólnego.

@strzelec-wiborowy: Pierwszy raz się z Tobą zgadzam mimo, że sam się w to bawię to za #!$%@? bym tu nie mówił o inwestowaniu.