Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #automatyka #inzynierserwisu
Ludzka niekompetencja nie zna granic.

Umawiaj się z klientem od kwietnia na wizytę i wgranie nowego softu do maszyny.
Rozmawiaj z programistą jakie modyfikacje ma przygotować.
W sierpniu poinformuj programistę że w drugiej połowie września jestesmy umówieni z klientem.
Ok ok. Będzie zrobione.

Kto do końca tygodnia na wolne?
Ja
Odpowiedz od programisty - on nie miał czasu. Biznes wymagał jego zaangażowania w inne projekty.

Będą jakieś konsekwencje?
Jak to w zachodnim #korpo nikt się nawet nie zainteresuje.
  • 9
@wacek_1984: On miał tam pracy pewnie na pół godziny.
Dla tekiego szczypiora jak ja to może by był dzień czy dwa, ale bym się przynajmniej nauczył czegoś nowego - tylko nie chcę wchodzić w jego buty.
ON jest jeden i nawet jak zatrudnili chłopaka, żeby go wspierał to się po 3 miesiącach zwolnił bo ON nie chciał współpracować z kimś nowym XD
@Wegrzynski: W tym zachodnim korpo nie istnieje nic. Nie istnieje PC i QC więc o czym mówimy?
Potrzebowałem wsparcia przy projekcie - dodatkowej silnej i lekko ogarniętej pary rąk na półtora tygodnia. Nie było kogo wysłać z Europy to ściągnęli mi chłopaka ze stanów. Przez 8 dni pracowaliśmy przez 3 bo ktoś nie dosłał szaf sterowniczych i dwóch skrzyń z częściami XD
Oczywiście musieliśmy drugiemu oddziałowi zapłacić za 8 dni, hotele,
ON jest jeden i nawet jak zatrudnili chłopaka, żeby go wspierał to się po 3 miesiącach zwolnił bo ON nie chciał współpracować z kimś nowym XD


@AdamES: I kierownictwo nie ogarnia że taka osoba nadaje się tylko do jednego - do wypjerdolenia? xD
Nie istnieje PC i QC więc o czym mówimy?


@AdamES: A co to jest, nie znam skrótów?

Nie wiem czemu w Polsce się uważa że jak zachodnie korpo to jest jakoś lepiej zarządzane. Jak dostałem pracę w austriackim korpo i miałem mieć szkolenie wstępne oraz przygotowanie do wdrożenia, to przez pierwsze 2 tygodnie pojawiałem się w biurze i dosłownie nikt się mną nie zainteresował ( ͡° ͜ʖ ͡°
Ja będę miał montowaną fotowoltaikę, no to gadam z monterem i mu mówię aby mi podesłał wymiary konstrukcji do zakopania w ziemi abym zrobił miejsce, koleś spoko i że za jakieś dwa tygodnie będą, miesiąc już minął, planów nie wysłał więc spędzi dodatkowy czas na porządkowaniu miejsca.