Wpis z mikrobloga

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi

Założenia:
-drobne rzeczy nie muszą cały czas być "drobne", zakładamy że może nastąpić efekt kuli śnieżnej
-zakładamy, że bez tych drobnych rzeczy, nie będziemy w stanie wyjść z depresji w długim okresie
-"wyleczyć mnie całkowicie z depresji"= nie będę miał myśli samobójczych/ będzie chciało mi się żyć

długi okres- czas nie gra roli, może to być 5 lat, 15 lat, albo i więcej

przykładowe drobne rzeczy: sprzątanie pokoju, uczenie się przez 15 min, ćwiczenie przez 15 min, wstawanie rano, branie zimnych pryszniców, wychodzenie na krótki spacer krótko po przebudzeniu, częściowe powstrzymywanie się od zjedzenia słodyczy, ograniczenie social mediów, ograniczenie użycia elektroniki, ograniczenie papierosów/alkoholu, zadbanie o higienę snu, zdrowsze odżywianie się, itd.

#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Drobne rzeczy są w stanie wyleczyć mnie całkowicie z depresji w długim okresie

  • zgadzam się 6.5% (5)
  • raczej się zgadzam 3.9% (3)
  • nie wiem 10.4% (8)
  • raczej się nie zgadzam 15.6% (12)
  • nie zgadzam się 61.0% (47)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 2.6% (2)

Oddanych głosów: 77

  • 10
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Jako osoba ktora miala/ma depresje: wg mnie mozna wyjsc z depresji okreslajac bliskie cele, ktora nadaja sens, daja przyjemnosc, na ktore sie czeka. To co opisales to sa raczej wymagania ktore sobie stawiasz. Nie wyobrazam sobie aby ktos w prawdziwej depresji leczyl sie odbierajac sobie przyjemnosci. Wg mnie to zla metoda. Ile punktow w skali Becka?
wg mnie mozna wyjsc z depresji okreslajac bliskie cele, ktora nadaja sens, daja przyjemnosc, na ktore sie czeka.

@bst: wg w depresji nie można wyznaczyć sobie takich celów, wszystko jest takie obojętne/nijakie/fałszywe; od dawna nie czułem tego uczucia żeby na coś "czekać"

Nie wyobrazam sobie aby ktos w prawdziwej depresji leczyl sie odbierajac sobie przyjemnosci

@bst: Nie wiem czy się leczyłem, ale raczej wyszło mi to na lepsze. Inspiruje mnie
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune:
Chciałbym odpowiedzieć, ale niestety nie potrafię. Nie wiem, co mnie wyleczy z depresji, ponieważ nie została wyleczona, ale z drugiej strony poznałem już trochę takie czynniki, które pomagają.

Przede wszystkim bardzo podoba mi się twoja postawa

Inspiruje mnie minimalistyczne życie/ życie mnicha, mimo że sam głównie to spędzam czas na przyjemnościach.


Ponieważ to poniekąd również moje marzenie i również podobnie mam z tym, że mnóstwo czasu przeznaczałem (teraz nieco mniej)