Wpis z mikrobloga

jak ktoś ma sprawny mózg to jest dla niego jasne że bez NATO polska nie istnieje

@loplop raczej bez Francji czy USA. Ale ze beż Polski? Tyle lat świetnie sobie radzili nie tylko bez Polski ale też przeciwko Polsce.
  • Odpowiedz
To ja prawilnie przypomnę że to #lewica wprowadzila Polskę do NATO dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie i tylko wspierać #ukraina a nie być tak samo zagrożeni.


@Kjedne: To ja prawilnie przypomnę, że ta lewica prowadziła najbardziej prawicową politykę po 1989 roku xD
  • Odpowiedz
@Kjedne: Nie ograniczałbym tych zasług tylko do SLD. To były czasy gdy partie potrafiły jeszcze ze sobą współpracować dla dobra Polski.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kjedne Tak jak już tutaj wyżej moi koledzy napisali, obecna lewica jest totalnym przeciwieństwem ówczesnej Lewicy, więc porównywanie tych dwóch osobnych tworów i sugerowanie, że głosowanie na obecną lewicę jest dobrym pomysłem jest po prostu sianiem słabej propagandy. Obecna lewica to jest żenada.
  • Odpowiedz
jak to bezpiecznie?! Przecież wszyscy krzyczą, że gdyby nie Ukraina, to polska byłaby następna! ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Basiura89: No bo gdyby Ukraina się dzielnie i przy wsparciu NATO nie broniła, a prezydent i rząd ukraiński nie pozostali na stanowiskach, to Polska byłaby kolejnym celem. I wtedy rosyjska nawała zatrzymałaby się na natowskich HIMARSach. Do tego właśnie potrzebne jest NATO - żeby wzmacniać obronę i odstraszać.
  • Odpowiedz
Wg. Nowego podręczniku hit to Kaczyński wprowadził Polskę do NATO a rzeczywistość taka była, że Kwaśniewski opił Jelcyna a ten się zgodził xD
  • Odpowiedz
@Basiura: Są tacy, którzy głoszą, że Polska powinna być neutralna. Polska nie może być neutralna, bo neutralność to w oczach Rosji słabość.
  • Odpowiedz
nikt by nas nie ruszył. Zwykła propaganda strachu


@Basiura89: Dlaczego mieliby Polski nie zaatakować, skoro poza NATO Polska byłaby, nie tylko pozbawiona wsparcia wojskowego NATO, ale także miałaby ograniczony dostęp do natowskiej broni. W oczach agresora sytuacja Polski nie różniłaby się niczym od obecnej sytuacji Ukrainy, a więc byłby skłonny zaatakować.
  • Odpowiedz
to ja prawilnie przypomnę, że bez Wałęsy byłoby to niemożliwe.


@Nieszkodnik: O Wałęsie (i jego megalomanii) można dużo powiedzieć, ale nie można mu odmówić decydującej roli jaką odegrał w celu oderwaniu nas od bloku wschodniego po transformacji (czyli de facto wyjście z Układu Warszawskiego i pozbyciu się ruskich wojsk z Polski) oraz samego wejścia do NATO:

https://wei.org.pl/2019/blogi/panstwo/jerzy-marek-nowakowski/nato-jak-to-sie-udalo/
  • Odpowiedz