Wpis z mikrobloga

Widzę dużo pretensji i hejtu na tzw. casting przy wynajmie mieszkania.

Proszę powiedzcie mi, czy wy byście wynajęli byle komu mieszkanie które jest warte 500-700 tys?
Czy nie interesuje was kim jest ta osoba, gdzie pracuje, czy na pewno ma z czego spłacać czynsz?
Czy nie będzie tam nagle mieszkać 6 osób zamiast 2? Czy nie będzie tam imprez 4 dni w tygodniu i jarania zielska?
Jak bierzecie coś na raty, to na gębę bo powiedzieliście że chcecie, czy jesteście weryfikowani ?
A jak bierzecie kredyt hipoteczny, to w jeden dzień, czy sprawdzane jest wszystko od a do z?

No i następnie - co zrobilibyście gdyby najemca po 1-2-3 miesiącach przestał płacić?
Przyszlibyście z karkami?
Nie płacili mu za prąd i media?
Zmienilibyście zamki?

Słucham was. #mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 79
@Kiedysbedeczerwonka: czyli szlaban na kieszonkowe?


@suqmadiq2ama: wiesz, ludzie inteligentni wiedzą, że udowadnianie czegokolwiek, komukolwiek w internecie nie ma sensu, bo nawet jeśli udowodnię gdzie byłem i co robiłem to podepniesz historie, że to nie moje foty, nie moje dane, nie ja, fotoszop, kłamę, bait itp. Naprawdę nie czuję potrzeby, żeby cokolwiek komukolwiek udowodnić.

Śmiejesz się z ludzi na widlakach, a sam jesteś spawaczem. Typowy mental emigranta, dymasz tam jako fizol,
@KromkaMistrz: Hejtujący po prostu nigdy nie mają, nie mieli i nie będą mieli tyle pieniędzy, by sobie tym zaprzątać głowę- oni oczekują, że ktoś na gębę da mieszkanie, oczywiście za stawkę 1500zł/mc za M4 w centrum miasta TOP3, a następnie można olać temat, bo przecież każdy najemca to kryształ xD
Jak bierzecie coś na raty, to na gębę bo powiedzieliście że chcecie, czy jesteście weryfikowani ?


@KromkaMistrz: w sumie to na gębę bo zwykle wpisuję bzdury w tych formularzach, a bank jedynie BIK sprawdza. XD
Już to widzę xD przyjeżdża student do wojewódzkiego i wyciąga na dzień dobry 12k xDDD


@Wilczur3k: ale odpowiedz tak szczerze jaki problem od starych pożyczyć połowę a drugą zarobić przez 3 miesiące wakacji? warunki do spełnienia przez 95% absolwentów. Pozostałe 5% być może nie spełni z uwagi na pato rodzinę itp ale wówczas przyjeżdżasz od 2 roku studiów.
ale odpowiedz tak szczerze jaki problem od starych pożyczyć połowę a drugą zarobić przez 3 miesiące wakacji?


@TompsonzPolski: odpowiadam: duży. Chyba nie bierzesz pod uwagę tych wszystkich zadupi pod miastami powiatowymi, gdzie rodzice są biedni, a pracę masz w okolicy za max. minimalną. Ani nie pożyczysz, ani nie odłożysz.

Sam w takim czymś żyłem. Gdyby nie to, że w tamtych latach wszystko było jeszcze relatywnie tanie to wyjazd do wojewódzkiego nie
@Wilczur3k: to popatrz z innej strony. w latach 90 czy 00 ludzie masowo pkp dojeżdzali z byłych miast wojewódzkich typu Wałbrzych Jelonka itp do Wrocławia na studia, popołudniu do domu, szama i rano znów pobudka i na zajęcia.
I jakoś dawali radę. Widać po tym jak zmienia się kraj i nastawienie ludzi, świadczy to mimo wszystko o wzroście doborbytu i oczekiwań. Ale jeśli zastawnowisz się, to faktycznie przyznasz że to nie
ale ja nikomu w Polsce nie polecam brania 3x kaucji. czy ileś. Zawsze 1x kaucji i dobre sprawdzenie najemcy. Jedyne sytuacje gdy braliśmy 1.5 lub 2x czynszu kaucji, to gdy były mieszkania po 15-18 tys/m2 - wtedy nawet i 3x jest uzasadniona. Ale to już mieszkania w segmencie premium. Normalnie jestem za 1x czynszu kaucji.


@KromkaMistrz: Za 15k/m2 w Krakowie to własnie mozna ogarnac kawalerke na Wroclawskiej, Avii czy innym nowym
@majkel88: no my mielismy juz wroclawska na nowej dzielnicy 5 gosci co chcial 10k a potem 30k kaucji w mieszkaniu za 6k ;) no mam bardziej na mysli Fabryczna City, Wislane Tarasy, Madalińskiego - a tez nie chciałem pisać 20k bo zaraz by mnie zjedli w komentarzach :) wiesz o co chodzi - mieszkania/inwestycje bardziej premium

@PanMihau: tak, wydaje mi sie ze tak - jest nieco mniej chetnych, za drogie