Kobieta zmarła podczas cesarskiego cięcia a biegli sądowi od 2 lat są zarobieni

Do tragedii doszło dwa lata temu w Kaliszu, do dziś nie ustalono przyczyn/powodów, tak się żyje w tym kartonie.

- #
- #
- 86
Do tragedii doszło dwa lata temu w Kaliszu, do dziś nie ustalono przyczyn/powodów, tak się żyje w tym kartonie.
Komentarze (86)
najlepsze
Powiem wam, że każda operacja wiąże się z ryzykiem i miejcie tego świadomość. Krwotoki podczas cięcia to poważny stan i w najlepszych placówkach taka sytuacja może skończyć się tragicznie. Wy nie umiecie równo położyć płytek, napisać
Jednak problem w tym że jeśli w naszym "kraju" ktokolwiek dopuści się zaniedbań to nie ponosi za to odpowiedzialności (czy to polityk,policjant,lekarz etc.). Przez co sporo lekarzy poprzez lekceważące podejście dopuszcza się wspomnianych zaniedbań prowadzących do tragedii. Właśnie tego się wymaga od lekarzy, aby nie dopuszczali się zaniedbań.
@VanGogh: nie wymagamy, aczkolwiek wypadałoby ustalić:
- czy do zdarzenia niepożądanego doszło? (doszło, śmierć w przypadku pacjenta którego życie nie było zagrożone jest na pewno zdarzeniem niepożądanym)
-
1. Nie ma komu pisać opinii. Stawka dla biegłego z tytułem lekarza to 32 zł/h z groszami,
@Szaquak: Stawka biegłego to w tym kraju ~22 do ~32 zł za godzinę. Pokaż lekarza, który chciałby się angażować w badanie takiej sprawy za stawkę niższą niż na kasie w biedronce xD