Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po 10 minutowym prysznicu, który to pozwolił mi na dogłębne przemyślenie aktualnej sytuacji na #ukraina . A więc tak, Putin blefuje. Rosji nie stać na mobilizacje, a tym bardziej na atak nuklearny. Zaostrzenie propagandy, pokrzykiwanie baćki i inne działania mające pokazywać domniemane przygotowywania mobilizacji ma jedynie przestraszyć zachód i dać rosji mocne argumenty w rozmowach pokojowych.
W takiej sytuacji zachód może się ugiąć i zmusić Ukrainie do pewnych ustępstw terytorialnych. Pytanie tylko jak dużych? Zważywszy na to, że rosja zamierza wkrótce przeprowadzić referanda na wszystkich okupowanych przez siebie terenach może to oznaczać, że grają za całą stawkę. Oczywiście będzie to niedopuszczalne do zaakceptowania przez Ukrainę, ale w drodze negocjacji Putin chce ugrać chociaż Krym, aby jego kampania wojenna nie była totalną klęską. Ktoś powie, ale po takiej porażce go obalą, no może, albo po prostu każdy będzie cicho siedział i się cieszył, że go nie zmobilizowali?
Myślę, że takie coś ma dużo sensu, a i jeszcze aby uwiarygodnić moją ekspercką wiedzę i znaczne doświadczenie. Moje przewidywania sprzed 24 lutego, gdzie ogłaszałem, że putin blefuje z wywołaniem wojny aby ugrać coś od zachodu były mocno nietrafione, co plasuje mnie na równi z takimi osobistościami jak Bartosiak, Wolski czy Skrzypczak.
  • 10
@shmatshiage: tak, a co? Za dużo? Staram się oszczędzać energię w tych trudnych czasach, ale tak się zamyśliłem, że no tak wyszło. Tylko na kiblu się podobnie dobrze myśli, ale niestety, srałem rano ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@spinor: Też mam nadzieję że to blef. Wojsko oraz ochotnicy już są na Ukrainie (albo byli). Zostali więc ludzie którzy iść walczyć nie chcą. To nie będzie takie proste zmusić ich żeby grzecznie szli umierać w okopie za Putina. Ich rodziny też nie będą szczęśliwe jak do kraju zaczną masowo wracać ich dzieciaki w czarnych workach. Wszyscy się tam boją władzy, ale jak by mieli iść jak zwierzę to rzeźni, umierać
@Imagination: Taki blef jest też kosztowny dla samej rosji. Widzimy jaka jest panika na ruskich forach po tych plotkach o mobilizacji. Normalni, młodzi, wykształceni ludzie chcą uciekać z kraju. Dlatego putin ma mało czasu, bo im dłużej będzie ciągnał ten blef i zwiększał jego wagę tym więcej ludzi ucieknie, a przecież rosja już teraz jest trupem demograficznym. No i taka mobilizacja to nie tylko żołnierze na froncie, to logistyka, to fabryki
Ty chyba nie rozumiesz czym jest rosja. Nie przypisuj im cywilizowanych odruchów.


@straszny_kameleon: Rozumiem doskonale. W ich głowach imperializm jest spoko a zabijanie Ukraińców nie jest takie źle, ale jeśli sami mają iść walczyć to już się nagle myślenie zmienia.
@Imagination: moze pojdą w mniejszej liczbie, moze mniej chetnie, ale otumanieni są propagandą bardziej niż w tamtych czasach. A tych "wygodnie żyjacych" jest może jakieś 10-15%. Reszta zyje w ubóstwie, a duża częśc nawet sraczy w domach nie ma. Rosja to 2 duże miasta i wielka, tępa wiejska zgraja.