Wpis z mikrobloga

Chciałbym po jakichś trzech latach wrócić z #ios na #android. O telefon nie pytam, bo w ostatnich dniach trochę poczytałem i myślę nad #oneplus 9 pro (wiem, android 12 ssał. Przechodziłem przez to prawie osobiście bo różowa ma ósemkę i faktycznie na początku kiepsko było, ale teraz wydaje się być bardzo dobrze.). iOS jest fajny, ale mnie trochę nudzi. Lubię sobie pogrzebać/coś zmienić/usprawnić i za czasów Androida mogłem wszystko dostosować pod siebie.

Chodzi mi bardziej o to, czy
1. Nie będzie mi brakowało Apple'owskiego uwierzytelniania. Wszystkie hasła na iOS są zapamiętane, nic nigdzie nie muszę wpisywać a w większości uwierzytelnianie odbywa się za pomocą FaceID. Zamiana tego na odcisk palca nie będzie mnie bardzo bolała, ale czy są jakieś apki/mody/może jest to już w sytemie, że np. logując się do banku/na wykop przyłożę palec i pójdzie bez wpisywania czegokolwiek?

2. Czy podpinając kartę do Google Pay mogę płacić za wszystko wszędzie (terminale w sklepach i zakupy przez internet z telefonu)?

Resztę wiem, a jeśli którakolwiek z tych rzeczy będzie wymagała jakiejś ingerencji w system/rootowanie/dogrywanie czegoś to też nie widzę problemu.

Próbowałem szukać po redditach i zagranicznych forach ale nie doszukałem się jednoznacznych odpowiedzi.
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ValtteriBottas: ja googlowym walletem płacę dosłownie wszędzie gdzie się da, m.in dzięki temu zrezygnowałem z noszenia przy sobie karty i gotówki, co do kwestii zakupów też mi się zdarza choć wolę blika, kwestia przyzwyczajenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ValtteriBottas: odblokowuję i przykładam (mam Samsunga choć nie wiem czy to ma znaczenie), szczerze aplikację to włączam tylko raz na dwa tygodnie jak idę na mecz bo dodaję sobie tam bilet i odpalam by go zeskanować
  • Odpowiedz
@ValtteriBottas: U mnie aplikacje takie jak Millennium, Revolut, Allegro mają wbudowaną autoryzację biometryczną. Do reszty używam Bitwardena i zwykle proces logowania wygląda tak:
- klikasz na pole loginu/hasła w aplikacji/na stronie internetowej
- usługa autouzupełniania zazwyczaj wykrywa pole logowania i jeśli sejf w Bitwardenie jest odblokowany to wyświetla nad klawiaturą dostępne konta
- jeśli sejf jest zablokowany to nad klawiaturą pojawia się przycisk do przejścia do Bitwardena, odblokowuję sejf odciskiem palca
  • Odpowiedz
@Marcines: o baterii słyszałem i totalnie nie jest to dla mnie problem, bo siedzę przy kompie 8h dziennie ze względu na pracę, więc mogę ładować telefon w każdej chwili od rana do popołudnia. No i tak jak mówiłem, różowa OP8 zaktualizowała od razu jak wyszedł A12 i po początkowych problemach jest już git.
  • Odpowiedz