Wpis z mikrobloga

Jedną z niewielu rzeczy, którą szczerze i z całego serca gardzę w HRowym świecie jest ogłaszanie się na zewnętrznych portalach (jak linkedin) po czym przekierowywanie kandydata do ich własnego systemu, gdzie musisz założyć konto, wrzucić CV i przepisać je praktycznie linijka po linijce, co by HRy miały to wydrukowane w ładnej templatce. Plus dziesiątki pytań na które i tak odpowiesz raz jeszcze na rozmowie.

Hatfu na takie rozwiązania, odrobina wysiłku Wam nie zaszkodzi. Z automatu odrzucam te oferty.

#it #pracait #programista15k #pracbaza #hr
ATAT-2 - Jedną z niewielu rzeczy, którą szczerze i z całego serca gardzę w HRowym świ...

źródło: comment_1663577829KGoqmvRP2M7IxEFkm0lXIV.jpg

Pobierz
  • 19
@ATAT-2: a ja dzisiaj spotkałem się pierwszy raz z sytuacją, gdzie po aplikacji na linkedinie otrzymałem maila (wpadł do spamu), gdzie muszę zrobić jakieś dziwne gierki, bo w przeciwnym wypadku moja aplikacja pójdzie do kosza :) może to częsta praktyka w jakichś korpo, ale ja pierwszy raz widze coś takiego. często coś takiego sie odjaniepawla?
@Djelon: Mój czas poświęciłem na stworzenie CV, znalezienie oferty i wysłanie aplikacji (co tym razem się nie udało).
Jeśli ktoś z HRów nie potrafi ogarnąć prostego CV i sobie go dopasować do swoich templatek to uznaje to za stratę czasu
@ATAT-2: jak sie ma jakieś doświadczenie to sporo rekturerów przepisuje za ciebie i tylko pytają o potwierdzenie czy prawidłowo

ale pamiętam czasy bycia juniorem i uzupełnianie takich rzeczy... i to jeszcze były takie templatki w których nie dało sie wpisać wielu rzeczy

najlepsze cv to autorski word, z tego generowanie pdf żeby zawsze wyglądało identycznie - w customizacji ogranicza cie tylko wyobraźnia, nie trzeba sie bawić w dostosowywanie do dziwnych szablonów
@ATAT-2: jak sie ma jakieś doświadczenie to sporo rekturerów przepisuje za ciebie i tylko pytają o potwierdzenie czy prawidłowo


@marcin99b: No tak, ale w przypadku który ja pokazuje nie wyślesz swojej kandydatury póki nie przeklikasz wszystkiego bo każde pole jest obowiązkowe.
@ATAT-2: zawsze możesz odpowiadać - moje CV to mój Linkedin, nie ma sensu utrzymywać archaicznych rozwiązań w postaci osobnego dokumentu, w prawym górnym rogu może sobie pan/i wygenerować PDF jeśli potrzeba ;) przepisywanie danych to porażka :) ale i automatyczne parsery to zło, nie mam ochoty ani potrzeby istnieć w czyichś bazach danych, bo niestety firmy mimo rodo i milionach innych iso 20071 czy podobnych nie potrafią ogarnąć zabezpieczenia do nich
@ATAT-2: rekruterce/rekruterowi ;) masz oczywiście rację, ale trzeba tępić takie zachowania o ile jeszcze mamy wpływ na ten rakowy rynek. Prawdopodobnie by to zignorowali, ale też pytanie - do jakiego stopnia chcę pracować w firmie która prezentuje taką kulturę pracy już na początku? Ludzie są przekonani że jawne widełki im pomogą - choć zdania na ten temat są podzielone; ale wobec tego może zaczną też zwracać większą uwagę na bezpieczeństwo, marzeniem
@ATAT-2: aa to trzeba omijać te ich systemy, wbijasz bezpośrednio na znalezionego w necie maila. Co prawda się wycwanili - i coraz częściej jest to formularz kontaktowy a nie mail, ot rynek został zepsuty.