Wpis z mikrobloga

Popełniłem w zyciu wiele planszówkowych błędów.
- kupiłem Gloomhaven (°°
- kupiłem przez pomyłkę Ghost stories (chciałem zupełnie inną grę, ale tytuły mi się pokręciły - już nawet nie wiem co to było)
- wymieniłem dwa Dominiony w folii na Cyklady i Valhallę z dodatkiem (przez te 3-4 lata od jedynej rozgrywki w Valhallę ta przydała się tylko raz - jak obudziłem się w nocy i zobaczyłem, że mysz właśnie wygryza dziurę w pudełku gry to się mogłem odetchnąć z ulgą, że wybrała akurat Valhallę)
- parę lat temu po rozstaniu mogłem przejąć Ankh Morpork od mojej dziewczyny. Miałbym dziś na wkład własny na mieszkanie.
Teraz wiem też, że jednym z większych błędów było to, że tak długo ociągałem się przed kupnem gry Tyrants of the Underdark.
I nawet nie wiem dlaczego. Uwielbiam deckbuildingi (moja ulubiona mechanika), uwielbiam Podmrok (to znaczy - uwielbiam Underdark, panowie z Wizards of the Coast - proszę tylko bez pozwów :( ), coś w sam raz dla mnie. Ale wiecznie przed szereg wychodziły inne gry, nawet średniaki.

Kajam się, jakiś czas temu kupiłem i od tej pory wbiła się do mojej absolutnej topki gier planszowych ever. Polecam każdemu.
#grybezpradu
venomik - Popełniłem w zyciu wiele planszówkowych błędów.
- kupiłem Gloomhaven (╯°□°...

źródło: comment_166333167739gGvqruTKDHTNGQzhDxPL.jpg

Pobierz
  • 30
@venomik:
Właśnie idę odebrać Tyrants z paczkomatu () 2 tygodnie mi co prawda przetrzymali w sortowni, ale już jest i w przyszłym tygodniu będę testował :D

Co do Gloom to ma być za darmo w epicu za tydzień i przetestuje. A grałeś w Szczęki Lwa?
@Trupus: Niestrawne przebranie za RPG:
- gra udaje, że ma fabułę, a w praktyce wszystkie kolejne misje to 'idź i zabij wszystkich'
- gra ma fatalny kiepski system doświadczenia. Jak postacie zdobywają levele to wszystkie stwory też zdobywają levele. Są skalowane. Wobec tego słabiutko czuć Twój rozwój. Tak naprawdę jedynym sposobem aby postać w rozwoju niejako 'wyprzedziła' skalowanie potworów jest wypełnianie indywidualnych celów scenariusza i zbieranie jak największej ilości złota. Wobec
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@venomik: tez zbieram ekipe do Pandemic Legacy. 3 sezony stoja zafoliowane jeszcze :D

A Lords of Hellas/Ragnarok to cos wiecej niz Area Control. Wygrac mozna na rozne sposoby w tym zupelnie bez posiadania terenow :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Musiałbym przejrzeć, mało mam znajomych z którymi mogę grać w Area Control, gdzie można się mocno krzywdzić - Blood Rage leży i płacze z półki.

@venomik: challenge accepted ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na Legacy jeszcze przyjdzie czas. Pół roku nam zostało i na pewno się załapiesz ()

@zarow: co za darmo, gdzie za darmo, to dobra cena jest....
@venomik egzemplarzu! No, ale tak w negatywnym wywodzie to myślałem że jest coś nie tak :P

A w tyranow sam muszę jeszcze zagrać, bo jestem po 1 rozgrywce z tryhardem i kiepsko się z nim grało
egzemplarzu!


@lizakoo: ??

A z grą jest trochę nie tak, parę po prostu niezgrabnych rozwiązań. Typu zbudowanie 4 budynków na dwóch wyspach, które magicznie zmieniają się w metropolię na innej wyspie i znikają ;)
No i mitologiczne stwory mi zawsze zgrzytają.

jestem po 1 rozgrywce z tryhardem i kiepsko się z nim grało


@lizakoo: Co robił? :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venomik: ty masz pierwszy sezon Pandemica, a Leon ma Brzdęk.
Jest jeszcze kilka tytułów nieogranych - jak zwykle, a kolejne w drodze, więc zawsze się cos znajdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)