Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #ebook
Cześć Mirki. Noszę się z zamiarem kupna czytnika ebooków i mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy poprzez ebook mam dostęp do przeglądarki googla? Jeśli nie to w jaki sposób mogę zgrać sobie pozycje PDF na czytnik?
2. Cena nie gra roli, jednak chciałbym wiedzieć, które funkcje powinienem uznać za niezbędne przy poszukiwaniu czytnika?
Dziękuję za Wasz czas. Pozdrawiam
  • 15
  • Odpowiedz
@EmerytowanySztangista: Normalnie możesz przeglądać neta, ale raczej statyczne strony jak np. dokumentacja jakiegoś języka, czy też serwis z wiadomościami. Nie jest to najwygodniejsze, ale można ;-)

Ja mam kindle 4 paperwhite i normalnie sobie zgrywam przez wifi - jest taka apka na PC send to kindle i tam drag'n'dropem wrzucasz książkę i praktycznie od razu Ci się pojawia na czytniku.

PS jakbyś zdecydował się na kindle, to weź wersję z
  • Odpowiedz
@EmerytowanySztangista ja polecam od siebie Pocketbook Touch Lux 5. Kupiłam za niecałe 500 zł, jestem megazadowolona. Można na luzie sobie przez WiFi zgrać swoje e-ksiazki, ma też fabrycznie zainstalowane aplikacje z e-bookami
@Poldek0000 z jakiego powodu odradzasz Pocketbooka?
  • Odpowiedz
@EmerytowanySztangista:
1. Jeśli mówisz o przeglądarce Google, czyli Chrome, to tylko na czytnikach z Androidem możesz instalować aplikacje ze sklepu lub pakietów apk. Jeśli chodziło Ci o wyszukiwarkę Google, to lepiej lub gorzej działa w większości przeglądarek, także tych na czytnikach.
2. Poczytaj swiatczytnikow.pl lub cyfranek.booklikes.com, mają dużo opisów i porównań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmerytowanySztangista ja polecam od siebie Pocketbook Touch Lux 5. Kupiłam za niecałe 500 zł, jestem megazadowolona. Można na luzie sobie przez WiFi zgrać swoje e-ksiazki, ma też fabrycznie zainstalowane aplikacje z e-bookami

@Poldek0000 z jakiego powodu odradzasz Pocketbooka?

@ririsu12: ja mam PocketBook Touch Lux 5 Ruby kupiony w 2020 roku. Jest mega wolny w stosunku do nawet PW3 genarcji. Synchronizacja książek to jakiś żart. Podświetlenie nierównomiernie. I brakuje
  • Odpowiedz
@Poldek0000 może masz felerny model, bo mój naprawdę fajnie śmiga. Nic mi się nie zacina, podświetlenie idealne, nie mam "lampy w oczy". Parę razy nawet mi spadł i ani trochę się nie uszkodził.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poldek0000 może masz felerny model, bo mój naprawdę fajnie śmiga. Nic mi się nie zacina, podświetlenie idealne, nie mam "lampy w oczy". Parę razy nawet mi spadł i ani trochę się nie uszkodził.

@ririsu12: może. Ale jeszcze ponarzekam na wysyłkę książek na email - w Kindle co bym nie wysłał (epub, pdf, doc, ....) Wszystko ładnie skonwertowane, obrazki, tabele, polskie czcionki etc... PB porażka... Sieczka z pdf (wszystko musze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poldek0000 ja za dużo nie wysyłam e-booków na czytnik, bo przeważnie czytam książki z Legimi

@ririsu12: to był "killer feature" dla ktorego kupiłem PB (+bursztynowe podświetlenie). Ale z Legimi korzystam (tzn wybieram) na PC bo mnie szlag trafia jak mam to robić bezpośrednio z PB
  • Odpowiedz