Wpis z mikrobloga

Ukradzione z rosyjskiego internetu : Mężczyzna siedział na samym skraju urwiska. Trudno się zdecydować, trudno wykonać ostatni ruch. Spojrzał w dół, a otchłań zajrzała w niego i skinęła.
– Przesuń się – odezwał się głos z prawej strony.
Mężczyzna odwrócił głowę. W pobliżu stał duży czarny kot. Mężczyzna nie był zaskoczony. Co jeszcze może zaskoczyć kogoś, kto siedzi na samej krawędzi? Przesunął się, a kot usiadł obok niego.
- „Miłość, małżeństwo, dzieci, pożyczka na mieszkanie i samochód?” zapytał futrzany.
– Dokładnie – odparł mężczyzna. Wszystko się zgadza. I nie ma co płacić, nie ma pieniędzy. Jakim jestem dla nich ojcem i mężem, jeśli nie mogę. Będzie im lepiej beze mnie.
- "To jest to," wycedził kot. Tak, mam to samo, tylko bez kredytu. Wygląda na to, że będziemy musieli razem skakać.
Mężczyzna spojrzał na kota.
– Nie wiedziałem, że masz ten sam problem.
- "Tak", odpowiedział kot. Wiesz, powiedział. Jeśli nie masz nic przeciwko, skoczymy za godzinę. Poczęstujesz mnie ostatnią whisky.
- „Tak, naprawdę pijesz”, mężczyzna był zaskoczony.
- "Zdarza się", odpowiedział kot.
- „Ale ja nie mam pieniędzy”, powiedział mężczyzna i sięgnął do kieszeni. Papier zaszeleścił między jej palcami.
- „Spójrz”, zdziwił się, skąd to się wzięło? Potem on i kot udali się do największego baru. Kot powiedział, że bardzo mu się tam podobało. Mężczyzna usiadł i za wszystkie pieniądze zamówił whisky.
- „Dla mnie i kota” – powiedział i kelner zakrztusił się, ale zwyczaj przyjmowania zamówień dał się we znaki. A potem pili, rozmawiali i płakali, a potem przytulali się i śmiali, wspominając szczęśliwe chwile życia. A potem ktoś włączył wesołą muzykę i nie mogli się oprzeć. A potem taksówka zawiozła ich do domu mężczyzny.
Kiedy kot zaprowadził go do domu, obaj byli pijani. Mężczyzna ledwo mógł stać. Bał się zadzwonić do domu i usiadł przy drzwiach. Usiadł i zasnął, a kot ... A kot zbliżył do niego pysk. #koty #depresja #rosja #pasta
Pobierz
źródło: comment_16631842941FXCv2htMzjH7027ZrS0nm.jpg
  • 6