Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne i teraz odezwała się do mnie firma, która chce żebym pisał dla nich teksty na stronę, to będą nieregularne rzeczy co kilka tygodni, po 300 pln za jeden tekst co zajmie mi jakieś 2-3 dni. Rozliczają to jako umowę zlecenie ze składkami ZUS. I tutaj pytanie, czy mogę mieć problemy z Urzędu Pracy przez to, że w ZUS pojawią się składki z takiego zlecenia? ZUS może zgłosić to do UP i mnie ukarać?
#neet #prawo #urzadpracy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6321d6a1dbf11c020261ad3c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli podpisałeś umowę zlecenie to znaczy że jesteś w stosunku pracy. Jesteś zobowiązany zgłosić do w PUP w ciągu 7 dni od podpisania umowy, nie ma znaczenia ile razy dostaniesz "zlecenie" w tygodniu, czy w miesiącu. Znaczenie ma to, że masz zawartą umowę i w tym wypadku nie możesz posiadać statusu osoby bezrobotnej. W myśl art. 2 ustawy o promocji zatrudnienia bezrobotnym – oznacza to osobę, niezatrudnioną i niewykonującą innej
@AnonimoweMirkoWyznania: wyrejestrowujesz się jak skończy się okres zlecenia. Pytanie co będziesz miał w umowie. Weź się lepiej dogadaj, żeby zlecenie obowiązywało dłuższy okres i niech tam będzie zawarte ile tych tekstów sumarycznie w jakim okresie i jaka stawka za jeden, bo tak to będziesz latać z tymi papierami w tę i we wtę. A tak masz spokój na dłużej.