Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób które siedzą na #pracazdalna od dłuższego czasu, zamierzają pracować w ten sposób, mieszkają w dużym mieście wojewódzkim ale pochodzą z innej miejscowości. Co was tam trzyma? Wiele aktywności jak siłownia, kursy tańca itp. można znaleźć w mniejszych miastach, mieszkając gdzieś w mniejszym mieście niedaleko dużego bez wiekszych problemów mozna tam dojechać, a koszty życia tam są sporo mniejsze. Rodzina, znajomi, przyzwyczajenie do miejsca czy może jeszcze coś innego?

#krakow #warszawa #wroclaw
  • 51
@mutencath: gdzie napisałem, że wiem lepiej?

Prawie wszyscy moi znajomi którzy się zachłysnęli „miastem” i tą mityczną „aktywnością" to nawet nie mają czasu z niej korzystać bo #!$%@?ą od świtu do nocy. O czym ty chcesz dyskutować? O pizzy? To definiuje twoje miejsce zamieszkania?
@MrBoston:

ale ja mam to w dupie

Pisząc "mam to w dupe" dość jasno dajesz do zrozumienia, że nie interesuje Cię cudze zdanie na ten temat, co jest równoznaczne z tym, że wiesz lepiej, lub - co gorsza - jesteś ignorantem. Wybrałem opcję pozytywniejszą ¯\_(ツ)_/¯

Prawie wszyscy moi znajomi którzy się zachłysnęli „miastem” i tą mityczną „aktywnością" to nawet nie mają czasu z niej korzystać bo #!$%@?ą od świtu do nocy.
@mutencath: Masz rację. Ale to TY zadzwoniłeś, że TY coś tam wolisz, co ma dla mnie takie samo znaczenie jak zeszłoroczny śnieg. Poza tym chyba masz jakieś kompleksy, że na każdym kroku musisz powtarzać, że cię stać? Ile to jest to twoje stać? 40 metrów za pół bańki w deweloperce? Ja też mam się zacząć chwalić ile wydałem na chatę czy jak?
@mutencath: No i jeśli uważasz, że nie będziesz musiał robić remontu w swoim mieszkanku w DUŻYM mieście to pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º) No przecież wsioki mieszkajom w lepiankach, a miejska szlachta w Żelbetą (franc.)
@MrBoston:

Masz rację. Ale to TY zadzwoniłeś, że TY coś tam wolisz, co ma dla mnie takie samo znaczenie jak zeszłoroczny śnieg.

Tak samo jak Ty zadzwoniłeś, że 90% ludzi nie korzysta z aktywności, pomijając brak statystyk na ten temat - ja chciałem wejść w dyskusję na temat Twojej opinii - bo inaczej tego nazwać nie można, jeśli nie masz dowodów na takie stwierdzenie. Wszedłem w dyskusję z Tobą dokładnie tak
@mutencath:

„O wiecznym remoncie we własnym domu nawet nie wspomnę”
sam napisałeś, że to „niekończący się remont” czyli co? Rudery? W dużych miastach nie robi się remontu? Tam dachy, tynki, elewacje są ultra trwałe i nigdy nie trzeba będzie ich remontować ( ͡° ͜ʖ ͡°) No dziwne, już nie wspomnęo tym, że za każdym razem kiedy jestem we Wrocławiu, Poznaniu czy Wawce to miasto jest rozkopane jak
@MrBoston:

W dużych miastach nie robi się remontu? Tam dachy, tynki, elewacje są ultra trwałe i nigdy nie trzeba będzie ich remontować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałem też to:

remont w domu wygląda zgoła inaczej. O kosztach ewentualnych remontów i organizacji ich nie wspominając.

Co zgrabnie pominąłeś. Wiesz ile interesuje mnie remont elewacji, dachu czy windy w mieszkaniu? Że ma być zrobiony. Nie ma wody? Niech ogarniają,