Wpis z mikrobloga

@yosemitesam: tak #!$%@?ąc od tej sytuacji, to widać jak niebezpieczne jest odejście od gotówki...

A wracając do tej sytuacji, to moim zdaniem jest to #!$%@?ństwo - bez wyroku sądu, bez nawet postawienia jakichkolwiek zarzutów karnych, bez rozpatrzenia sytuacji poszczególnych ludzi. Za co ich ukarano? Że chcieli przeżyć? Zrobili coś przeciwko Ukrainie? To tak, jakby pozbawić prawa do majątku Polaków, którzy wyjechali do UK...
a przypomnisz nam czy Uk zbrojnie napadło Polske i mordowało cywilów bo ja przegapiłem


@Humbakos: nie, UK nie napadło Polski. Ukrainę napadli Rosjanie. Ale co to ma wspólnego z karaniem uciekających Ukraińców? Oni stamtąd nie mogli uciec do Polski...
@Nieszkodnik: dlatego najlepszym wyjściem jest ucieczka w stronę okrutnego agresora. Z informacji jakie ida z odzyskanych terenów, często tacy ludzie przyjmowali z uśmiechem rosyjskie paszporty i uciekai do matuszki. Jak widac po zdjeciach rosjanie też ich nie szanują.

Zupełnie nie rozumiem czemu dyskutujemy na temat informacji od prokremlowskiej urzędniczki. Nagle jest zatroskana uchdzcami wojny która spowodowali. Jest jakies potwierdzenie tych rewelacji z innych źródeł?
@AloneShooter: a ja znam takich którzy przez Rosje ewakuowali się do Polski. Pomyśl o tym w ten sposób. Jesteś w jakiejś małej miejscowości pod okupacją rosyjską. Brak bieżącej wody, przerwy w dostawach elektryczności, problem z dostępnością jedzenia. Masz np. 2 dzieci. Przecież nie będziesz się przebijał przez ostrzeliwaną przez artylerie linie frontu. Już lepiej pojechać w głąb brzucha bestii i tam dać schronienie dzieciom i wrócić jak tylko się cokolwiek uspokoi,
@Nieszkodnik: na pewno wezme paszport państwa. Ktore nawet swoim rdzennym obywatelom nie pomoże w tej kwestii. Skąd pomysł, że rosja dtrzyma umowy. Przypominam, że mowimy o kraju, który pokazazał jego podejście d przestrzegania zasad. W wypadku cywilizowanych krajów można sie zastanawiać.