Wpis z mikrobloga

@thority: Bo mogę i chcę?

Oraz dlatego, że wysuwasz absurdalną teorię, bez jakichkolwiek podstaw na jej poparcie, że:

przyspiesza, by specjalnie na filmiku lepiej to wyglądało

Podczas gdy przyspiesza, bo wcześniej zwolnił lub zatrzymał się przed swoim wjazdem na rondo. Czy to naprawdę aż tak ciężko pojąć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nutaharion: Jesteś circa takim samym dzbanem jak wjeżdżający, a może nawet większym, bo jakbyś utrzymał prędkość, to koleś by się bez problemu zmieścił.
Biorąc pod uwagę, że na nagraniu masz przyspieszanie, to w razie zderzenia nie zdziwiłbym się jakby Ci #!$%@? winę, bo rozum i godność człowieka by tak nakazywał, w przeciwieństwie do sztywnych przepisów.
  • Odpowiedz
I to widać na filmie?


@thority: Tak - widać wyraźnie na filmie, że nagrywający zaczyna przyspieszać w momencie gdy nie ma żadnych obiektywnych przesłanek do tego, aby mógł przewidzieć, ze wolno dojeżdżający do ronda SUV wymusi mu pierwszeństwo.

Gdy następuje moment, w którym ewidentne staje się, że SUV mu nie ustąpi, to nagrywający już od dłuższej chwili jest "w trakcie przyspieszania".

Stopklatkę z momentu, którym nagrywający zaczyna przyspieszać, co można
reksiuzgdyni - > I to widać na filmie?

@thority: Tak - widać wyraźnie na filmie, ż...

źródło: comment_1663160080Dx27lvnU5K5fHyUkSwhjsp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@msichal: Oho, kolejny ekspert oceniający na oko, nieumiejący nawet uważnie obejrzeć nagrania. Bo gdybyś to zrobił, to wiedziałbyś, że nagrywający przyspiesza zanim cokolwiek wskazuje na to, że ten SUV mu wymusi.

To nie jest taka sytuacja gdzie ktoś widzi, że ktoś mu wymusi i dopiero przyspiesza. Tutaj kolejność jest odwrotna
  • Odpowiedz
ja to wiedziałem oglądając ten filmik po raz pierwszy...


@thority:
Haha może dlatego, że przeczytałeś pytanie i ankietę którą zadał OP do tego filmiku?
Może dlatego, że miniaturka filmu wygląda tak jak wygląda?
Może dlatego, że oglądając nagrania z kamerek wrzucane zawsze spodziewasz się, że za chwilę coś się #!$%@?, bo nikt nie wrzuca jazdy 10 minut na
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: jadąc już po rondzie masz pierwszeństwo, ale to nie zwalnia cię z obserwowania innych uczestników ruchu. Autor nagrania nie zrobił tego i niespecjalnie przekonująco reagował na wjeżdżającego. Wymuszenie oczywiście jest, ale, wracając do poprzedniego posta któregoś, można było tego uniknąć jadąc normalnie. Niech sobie baran wymusza i ma radochę z tego, że pojechał pierwszy.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Gdybyś wiedział co to połynna jazda to byś jechał bez hamowania i trąbienia a on by włączył się do ruchu bez spowaniania Ciebie. Widocznie wygrałeś prawo jazdy z Laysów.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Dla mnie to wygląda jakby nagrywający bał się, że na kolejnym wjeździe ktoś wjedzie przed niego i dlatego tak gwałtownie przyśpiesza. Pewnie to zawsze działało, ale tutaj znalazł się inny kierowca, który nie wystraszył się przyśpieszania (albo w ogóle nie widział) i się wepchał - czyli wymusił.
Rondo jest po to żeby ruch był bardziej płynny, przyśpieszając w ten sposób blokuje się tą płynność. W imię czego? 2 sekund
  • Odpowiedz