Wpis z mikrobloga

@Nutaharion: Wymuszenie było, ale bardziej idiotyczne było zachowanie kierowcy który to nagrywał. Jak widział, że już wjeżdża samochód na rondo to jeszcze docisnął gazu żeby później się zatrzymać, zamiast poprostu na sekunde odpuścić gaz i wszystko płynnie by się odbyło. Strasznie mnie irytują takie zachowania, bo czasem jak jest duży ruch nie idzie się inaczej włączyć do ruchu jak w podobny sposób.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Gość z kamerką to dzban nie nadający się za kierownicę, celowo #!$%@?ł na piździe szukając problemu. jakby dosżło do kolizji z suvem na miejscu kierowcy suva szedłbym do sądu i pewnie bym wygrał.
  • Odpowiedz
Kontrowersja wynika z tego, że nagrywający mocno przygazował, czego nie musiał robić


@cwlmod: Nie no już bez przesady. Czepianie się na siłę. Wiadomo, że przed wjazdem na skrzyżowanie nagrywający zwolnił czy tam zatrzymał się żeby ocenić czy ma komu ustąpić. Jeśli było wolne to ruszył, więc naturalne, że przyspiesza. Szukanie drugiego dna, że niby celowo przyspieszał, nie wiadomo w sumie po co, to na siłę #!$%@? się do nagrywającego. Co jest
  • Odpowiedz
Przecież tego suva nawet nie ma w kadrze. Gość po prostu gwałtownie ruszył. Powinien odpuścić wcześniej i nie hamować ale to i tak już jest wymuszenie


@cwlmod: Ja nie mówię że nie jest bo wina była by wjeżdżającego. Co nie zmienia faktu OP że jest dzbanem :) i trochę temu wymuszeniu przy dzwonku by pomógł.
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: To nie jest przesada. Jak jesteś dobrym kierowcą to masz umieć widzieć wszystko i dać siebie zauważyć. To samo się tyczy ludzi, którzy jeżdżą w martwych strefach i potem są albo zdziwieni że ktoś w nich ciągle wjeżdża albo zacierają rączki bo upolowali ofiarę.

Każda stłuczka do splot wielu czynników. Prawie wszystkie da sie wyeliminować gdy odpowiednio przewidujesz sytuację i proaktywnie jej unikasz.

Taki przykład: Jak jeżdżę ponad limit na
  • Odpowiedz
@K_O_R_N_I_K: Rozumiem co napisałeś i ja też mam taką samą opinię ale ten suv też powinien mieć więcej uwagi. Nie wjeżdżał w końcu na puste rondo a chciał się wślizgnąć między dwa auta. Jak się ma taki zamiar to trzeba się dwa razu upewnić że się uda.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Widzisz, tyle tylko, że tu jest inna sytuacja. Nagrywający na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym widzi na pewno czarnego SUVa. Który wolno dojeżdża do skrzyżowania i nawet widać, że zwalnia przed wjazdem. Więc wybacz, ale na jakiej podstawie ma domyślić się, że akurat ten SUV zwalnia nie po to żeby mu ustąpić, ale z innego powodu.

Co innego gdyby SUV jechał szybko i bez zwalniania dojeżdżał do P-13 - wtedy OK,
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: Ale mi chodzi o to żeby nie przyspieszać w taki sposób albo nie dziwić się, że ktoś nie spodziewał sie takiego ruszania. Jak ktoś się chce bawić w dynamiczna jazdę na drodze to niech weźmie pod uwagę, że inni się mogę tego nie spodziewać, więc nawet jak ci wymuszą to trzymaj nerwy na wodzy.

Dla jasności: na miejscu suva dwa razy bym się upewnił czy można wjeżdżać bo ewidentnie rzucił
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: wystarczyłoby żeby op nie przyspieszał to oba samochody płynnie by przejechały bez potrzeby hamowania i trąbienia

oczywiście że wystąpiło wymuszenie ale jest coś takiego jak kultura jazdy, przepuszczanie też jest wbrew przepisom teoretycznie
  • Odpowiedz
Dla mnie wymuszenie to jak muszę hamowac lub puścić gaz ze stałej prędkości żeby nie przywalić.


@fff112: A wg pord wymuszenie (na kierowcy) to znaczna zmiana prędkości lub kierunku, czyli jak puszczasz gaz to nie jest to wymuszenie wg przepisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że nagrywający przyspieszył, żeby zmieścić się przed kimś, tak jak ten w czarnym samochodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Alpha_Male: Już nie chciałem tego pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Tak temu gościowi zdecydowanie należy się mandat za wymuszenie pierwszeństwa. Ale tobie należy się bilet na badania psychiatryczne i to najlepiej w jedną stronę. J**ani furiaci...
  • Odpowiedz
@thority: od wjeżdżającego zależało czy dojdzie czy nie a ze parowa i cham z niego to doszło do wymuszenia. A wystarczyło nogę z gazu zdjąć (°°
  • Odpowiedz