Wpis z mikrobloga

Mireczki,
proszę o udział w ankiecie.
Czy w tym przypadku możemy mówić o wymuszeniu pierwszeństwa?

Opinie znajomych-ekspertów są podzielone.

#bezpieczenstwo #motoryzacja #polskiedrogi #prawojazdy #kierowcy #samochody

Czy nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa?

  • Masz rację, było wymuszenie pirwszeństwa. 88.4% (3166)
  • Nie masz racji, nie było wymuszenia pierwszeństwa. 11.6% (417)

Oddanych głosów: 3583

Nutaharion - Mireczki, 
proszę o udział w ankiecie.
Czy w tym przypadku możemy mówi...
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nutaharion: oczywiście wymusił pierwszeństwo i po obejrzeniu w zwolnionym tempie stwierdzam, że prawdopodobnie nawet nie obejrzał się przed samym wjazdem na rondo, ani nie zwolnił.
Nie zmienia to faktu, że takie z dupy przyspieszanie, żeby zaraz strąbić świadczy, że masz

  • Odpowiedz
@Nutaharion: Wymuszenie, ale większym problemem jest tu buractwo kierowcy samochodu z kamerką. Sam lubię bardzo szybko jeździć po rondach, ale wiem wtedy, że każdy może mi "wymusić", bo zwykle nikt tak szybko po rondzie nie jedzie. Nie trąbię wtedy i nie drę na nikogo ryja. Po prostu jestem przygotowany i hamuje, aby nie stworzyć niebezpiecznej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: wymuszenie tak, ale często spotyka się takich pieniaczy jak autor nagrania, którzy celowo przyspieszają na rondzie, byleby coś z oc wpadło. Stwierdzam, że autor nagrania jest śmieciem i powodem, dla którego jazda po pl drogach jest tak #!$%@?ąca, stresująca i trzeba mieć oczy dookoła głowy nawet jadąc te kilka kilometrów po zakupy do lidla. Rozważam nawet zakup tylnej kamerki, byleby mieć więcej dowodów w razie ew. wypadku.

Mój sposób
  • Odpowiedz
@thority: Też mówię o nagrywającym, przyspiesza żeby sprawnie przejechać rondo. Miał jechać 5km/h żeby blokować ruch? Czarny suv jedzie powoli i jest pare metrów od wjazdu w momencie ruszenia przez nagrywającego, nie wyglada na to żeby chciał wjechać odrazu na rondo ale raczej się zatrzymać, więc nie ma tu żadnego buraczenia
  • Odpowiedz
@thority: Gdyby wjechał z innego wjazdu i już był na rondzie, jadąc ze stałą prędkością i wtedy by przyspieszył zbliżając się do wjazdu suva to tak, ale tutaj rusza normalnie z przyspieszeniem bo inaczej się nie da ruszyć, takie są prawa fizyki xd
  • Odpowiedz
@Ludwikvonmizez: Nie przegadasz in. Ponadto przecież widać, że zaczął przyspieszać, ZANIM jeszcze mógł spodziewać się tego, że tamten mu wyjedzie i wymusi. Gdyby zaczął gwałtownie przyspieszać PO TYM jak było ewidentne, że tamten mu wymusi, to OK. Ale nie w tej sytuacji, gdzie normalnie w wolnym tempie dojeżdża sobie do ronda jakiś SUV i nic wskazuje, że nie ustąpi nagrywającemu.

Ludzie widzą to co chcą widzieć, do tego powszechny na
  • Odpowiedz
rozumiem, że tych obrotów zwiększonych nagle nie słyszysz.


@thority: Ale rozumiesz, że nikt nie kwestionuje faktu przyspieszania? Chodzi o to, że nagrywający przyspiesza zanim jeszcze w ogóle mógł spodziewać się, że wolno i spokojnie dojeżdżający do ronda SUV wymusi na nim pierwszeństwo. Po prostu przyspiesza po wcześniejszym zatrzymaniu bądź zwolnieniu przed swoim wjazdem na rondo. Przecież gdyby tego SUVa ani nikogo innego tam nie było to pojechałby dokładnie tak samo.
  • Odpowiedz
@thority: Ja tam słyszę, ruszenie z prędkością 40km/h, sprzęgło, zwiększenie obrotów i redukcja xd. A tak na serio ruszenie z 1 z prędkości 0km/h, wrzucenie dwójki i hamowanie z jednoczesnym trąbieniem i to wszystko za 15 metrach, zwiększenie przyspieszenia po wjeździe suva wiązało by się tylko ze zderzeniem, nie było by miejsca na hamowanie
  • Odpowiedz