Wpis z mikrobloga

#inwestowanie #inwestycje #lokata #obligacje

Rotowac co 3msc lokatami czy obligacje 4 letnie? Mam troche oszczednosci i chce zeby odsetki z tych srodkow oplacaly mi czynsz i prad, nie chce tej kasy raczej ruszac. Co byscie wybrali na moim miejscu? Sa jakies konta oszczednosciowe, ktore codziennie wyplacaja odsetki?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sa jakies konta oszczednosciowe, ktore codziennie wyplacaja odsetki?


@zeddt: w praktyce nie ma takich. Dzienne naliczanie odsetek jak już występowało, to częściej na lokatach jednodniowych, ale odeszło do lamusa, gdy zmieniono zasady naliczania podatku Belki (a stało się to już dobrych kilka lat temu).

Najlepsze konta oszczędnościowe obecnie dają oprocentowanie w okolicy 7%. Przykładowo Pekao (tu można sobie zagwarantować takie warunki na najdłuższy okres, bo na 183 dni do 100 tys. zł):
  • Odpowiedz
Jakbym miał do wyboru nic nie robić i nic nie robić, to wolałbym pracować godzinę dziennie za 100zł za godzinę i mieć zawsze na ten prąd czy czynsz.
Jeśli nie masz pojęcia o tym co robisz, bierz obligacje, ale nie licz na ogromne zyski, gdyż coś takiego w takiej formie nie istnieje. Dla mnie obligacje czy lokaty to zamrożenie pieniędzy i nic więcej (znajdą się odmienne zdania). Więcej zarobisz kupując jajka rano
  • Odpowiedz
@klakierkot: a to chyba nie z wig20 xd Stopa zwrotu z obligów jest teraz lepsza niż z topki polskiej giełdy a nawet jak się to zmieni to Mati dowali domiar Orlenowi albo KGHM ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz