Wpis z mikrobloga

@ghostek: Jeśli nie rozumiesz ze jedzenie mięsa i produktów odzwierzęcych to cierpienie ból męczarnie i smierć miliardow zwierząt rocznie to do czego się tu odnosić?

Rośliny nie maja układu nerwowego spałeś w podstawówce? Rośliny tez rosną tam gdzie jest swiatlo i dostosowują się do niego, chociażby jak drzewa w lesie gdzie rosną wyższe żeby ten dostęp światła uzyskać. Czy to oznacza ze rośliny maja mózg? Bo tyle udowadniają twoje linki. Nikt
@CamusVevo: Artykuł opisuje reakcje podobna do tego co się dzieje w układzie nerwowym. Zachodzi odpowiedź rośliny na czynnik zewnętrzny, uszkodzenie lub zagrożenie. Dlatego zapewne autorzy badań oraz "clickbitowych" artykułów starają się to porównać do tego co znają ból, cierpienie.
@ghostek: jest tylko porównanie do reakcji na uszkodzenie, ból i cierpienie to są procesy dużo bardziej zaawansowane niż reakcja na uraz (ból może wystąpić przy braku urazu, a uraz nie musi powodować bólu, jeszcze raz powtarzam - ból powstaje w mózgu i wymaga bardzo zaawansowanych struktur nerwowych)
@ghostek: to jest akurat clickbaitowy gówno serwis xD mnie interesują BADANIA a nie dziennikarze piszący clickbaity o bólu; ja wiem co ty masz na myśli, tylko po prostu to co masz na myśli jest całkowicie błędne i nie wiem już czy tak bardzo nie ogarniasz biologii że tego nie widzisz, czy też może duma ci się nie pozwala przyznać do błędu
@ghostek:
PS: nawet artykuł który linkujesz obala twoje idiotyczne "nie jem marchewek z powodów etycznych"

Looking at our respective evolutionary histories, it may be as Taiz suggests: Plants simply don’t need consciousness, nor pain. While disagreeable sensations taught our ancestors to avoid imminent threat — to withdraw their hands from the fire, so to speak — plants developed their own, unconscious strategies. Besides, bodily injury isn’t a grave concern for an
@CamusVevo: Jeżeli porównujemy ciągle 1:1 to tak, nie jest to to samo. Dlatego ciągle piszę, że to coś podobnego.
I artykuły wykazują, że zachodzą reakcje podobne. No ale veganie mogą spać spokojnie, marchewka nie płacze po prostu wypracowała inny mechanizm.
@CamusVevo: Staram się, generalnie denerwują mnie skrajne podejścia. Dlaczego może być kiełbasa z soi, schabowy, smalec ale jak jest hummus z indyka zrobiony przez śmieszka to się nagle veganie triggerują mimo że robią dokładnie to samo.
Mamy nie jeść mięsa tylko rośliny bo zwierzęta czują ból i cierpienie. Co w takim razie z mięsożercami, zmusimy ich do jedzenie roślinek? Zawsze musi być 0 lub 1. Nie ma nic pośrodku. Rozumiem doskonale,