Wpis z mikrobloga

@Matias: Przykro mi, ale się nie znasz. Foie gras to wątróbka. Owszem - robi się z niej pasztet sztrasburski, ale to tylko jedna z form jej spożywania. O wiele lepiej smakuje w formie wielkich skwarów ()
  • Odpowiedz
@UniversalHater: tylko po co? jak chcesz marchewkę to możesz po prostu zjęść marchewkę; weganie jak chcą skrzydełka z kurczaka to -zwykle z przyczyn etycznych - nie chcą jeść mięsa więc chcą zjeść zamiennik o podobnym smaku

  • Odpowiedz
ale z reguły roślinożercy nie uważają, że mięso jest niesmaczne.


@StaraSzopa: Weganie doskonale wiedzą, że mięso jest pyszne. Stąd ten wysyp wegeparówek, wegeszynek czy wegepasztetów. Chcą za pomocą niecnych sztuczek odtworzyć smak ideału, ale bez użycia produktów odzwierzęcych.
  • Odpowiedz
@CamusVevo: > Według serwisu Modern Farmer powołującego się na badania z Uniwersytetu Missouri, rośliny mogą wyczuć, kiedy są spożywane i uruchamiać mechanizmy obronne, by w ten sposób próbować powstrzymać intruza. Badanie zostało przeprowadzone na rzodkiewniku pospolitym (znanym również pod nazwą Arabidopsis). Roślina jest krewnym takich warzyw jak brokuły, jarmuż, czy kapusta i jest dość często wykorzystywana w eksperymentach.

Więc z przyczyn etycznych jak mam ochotę na jarmuż to z przyczyn etycznych
  • Odpowiedz
@ghostek:

Więc z przyczyn etycznych jak mam ochotę na jarmuż to z przyczyn etycznych chce zjeść coś podobnego w smaku i zjem humus z kurczaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zieew, dokładnie takich nudnych bezbectw chciałem uniknąć pisząc tę uwagę w spoilerze
  • Odpowiedz