Wpis z mikrobloga

Poddaje sie.

Bede pozbywal sie moich dwoch zestawow Oculus Quest 2
Frustracja jaka spowodowal Oculus/Meta przez ostatnie 2 tygodnie nie jest tego warta.
Aplikacja na desktopa nie dziala na moim kompie od czasu jak zostala na mnie wymuszona migracja do Mety 28.08.2022
Najpierw nie laczyla sie z serwerem mety do autoryzacji, a po odinstalowaniu z celem reinstalacji stalo sie niemozliwe ponowne zainstalowanie.
Grubo ponad 10 godzin troubleshootingu z supportem Meta/Oculus nic nie przyniosla poza coraz wieksza frustracja i poczuciem bezsilnosci. Ogolnie to zalecono mi reinstalacje systemu, gdzie tylko aplikacja oculusa jest jedyna rzecza jaka nie dziala - cala reszta dziala wspaniale na moim kompie.
dziesiatki maili, setki lini tekstu na czacie, dziesiatki stron tekstu napisanego i wielokrotne tlumaczenie tego samego, powtarzanie tych samych czynnosci wymaganych przez niekompetentny support, bo inaczej nie pojdzie dalej... #!$%@?. Mam dosc.
#!$%@? cos, co mialo dac frajde a tylko powoduje dolozenie stresu i #!$%@?.

#oculus #oculusquest2 #oculusquest #oculusrift #facebook #meta #oculusmeta #quest2 #vr #gry #pcmasterrace
  • 17
@Raffael: bo gry oculus owe to chłam w dużej mierze. Mam spora bibliotekę vr na Steamie. @suqmadiq2ama: tak. Na laptopie zainstalowało się. Nie zmienia to faktu, że na gamingowym z jakiegoś powodu aplikacja przestała działać, a później nie dało się zainstalować ponownie.
Sirka, ale nie będę więcej odpisywał na Troubleshooting, bo mam tego dość. Powiem tyle - z mojej strony został tylko reinstall, bo wszystko inne już próbowałem. Jak chcesz,
@suqmadiq2ama: pewnie tak. Wyczyściłem wszystkie znane lokacje z systemu + rejestry z całego oculus owego badziewia. Spędziłem nad tym 2 tygodnie (całym troubleshootingiem). Mam poprostu dość. I nie zamierzam rujnować sobie kolejnego wieczoru.

Dodam tylko, że problem zaczął się bezpośrednio po wymuszonej migracji. - aplikacja była w najnowszej wersji, system też. Najpierw był problem z tym, żeby aplikacja się połączyła w celu użycia nowego, zmergowanego konta, ale było tylko "sorry, something
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mecowaty: grasz po WiFi czy przez kabel? Jak po WiFi to zainstaluj ALVR albo użyj Virtual Desktop (ten ze sklepu Oculus) zamiast Oculusa. Gry ze SteamVR normalnie na tym działają.
@Raffael: mam to (VD) , lecz nie zmienia to faktu, że produkt przestał działać tak jak powinien.
To jest tak jakby pompa zasysająca wodę w pralce się zepsuła, ale nadal możesz ręcznie do niej nalewac. Niby działa, ale to nie tak jak być powinno.
Czasy kombinowania, żeby to jakoś zadziałało mam już za sobą (lata 90,20). Kupując produkt kupuje również pełne rozwiązanie. A nie kolejne babranie się. Styknie mi, że na