Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
#gotujzwykopem #gotowanie #intermittentfasting #mirkokoksy
Dzisiejsza luncho-obiado-kolacja, czyli drugi posiłek z dwóch. Pierwszy stanowił jogurt z odżywką i owocami.
Na fali entuzjazmu ze względu na wyjątkowo udaną redukcję (pierwszą która idzie po mojej myśli) podzielę się moim nieco większym posiłkiem na IF. Stosunek objętość do gęstość kaloryczna wypada super, bowiem mówimy tutaj o 1600kcal przy całej tacy załadowanej jedzeniem. Nie ukrywam, zwracam wielką uwagę na różnorodność i zawartość odżywczą posiłków. Podstawowe założenia: wysoki udział białka w diecie, relatywnie wysoki tłuszcz do całości makro (w tym nacisk położony na jednonienasycone kwasy tłuszczowe), duży objętościowy udział warzyw, niski stopień przetworzenia półproduktów i niewielki udział cukru. Uwielbiam koncepcję nagrody w postaci ogromnego posiłku całodniowej zwiększonej aktywności. Mieszam smaki, jest różnorodnie i jak najbardziej odpowiada mi taka dieta. O dziwo smaki się "nie gryzą". Dobrze, mamy tutaj: smażone udka w marynacie z papryką posypane pietruszką, pieczeń z indyka w sosie musztardowym, kanapki z pastą awokado-jajeczną, łososiem i pomidorem. Jako dodatki turecki sumakli sogan, sos czosnkowy (z jogurtu greckiego 0%) i papryczki peperoni. Do popicia Ayran i woda z kolagenem. Delektowanie się na 40minut zapewnione.
Pobierz Michu94 - #gotujzwykopem #gotowanie #intermittentfasting #mirkokoksy 
Dzisiejsza lunc...
źródło: comment_1662582893hnkS8eE5085CK0G4M8Xkmf.jpg
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gosciu82: udka bez kości oczyścić z resztek skóry. Pokroić na mniejsze kawałki (nie za drobno) i przełożyć do pojemniczka w którym będą marynowane. Do marynaty sól i pieprz, starta skórka z połowy cytryny, 1/2 łyżeczki papryki wędzonej, 1/2 łyżeczki kuminu, 1/2 łyżeczki oregano, 1/4 papryki słodkiej i 1/4 kurkumy. Do tego ok. 12-15g majonezu (u mnie wyszło 1 łyżeczka domowego majonezu z oliwy z oliwek), ząbek czosnku, połowa soku z połowy