Wpis z mikrobloga

Jak ja chciałabym mieć takie problemy, jak "normalni" ludzie. Żeby się móc załatwić dostaję lek podawany podskórnie, lek pomaga jelitom przepychać treści. Już kilka lat temu, po którejś tam operacji zauważyłam, że tłocznia odbytu (to takie brzydkie słowo) gorzej działa. Zapewne chodzi o uszkodzenie nerwów, które akurat odpowiadają za pracę mięśni. Teraz po niedowładzie sytuacja się po prostu pogorszyła. Jak człowiek nie może się załatwić, to treści zaczynają zalegać w jelitach i może dojść do niedrożności jelit, w każdym razie nic przyjemnego. Na dodatek leki opioidowe, a tylko takie mi pomagają, wywołują zaparcia, więc pogarszają sytuację. Samo załatwianie się w łóżku, do pampersa jest trudne, nasze ciało nie jest do tego stworzone, jeszcze dochodzi psychika która musi się oswoić z sytuacją.
Po podaniu leku zazwyczaj robi mi się gorąco, obchodzą mnie poty, jelita zaczynają pracować pełną parą, jeśli jest dużo w nich treści. Leżysz na boku, strasz pod siebie i myślisz w jakiej beznadziejnej sytuacji się znajdujesz, bo nie możesz jak "człowiek" skorzystać z toalety.
Z drugiej zaś strony czujesz ulgę, bo pozbywasz się zslsgajacych treści i oddalasz od siebie perspektywę operacji i wyłonienia stomii. To tylko jedna z wielu rzeczy która bardzo mi dokucza. Chociaż ból przebija wszystko.

#gorzkiezale #depresja #choroba
  • 60
Żeby się móc załatwić dostaję lek podawany podskórnie, lek pomaga jelitom przepychać treści. Już kilka lat temu, po którejś tam operacji zauważyłam, że tłocznia odbytu


@ignis84: to od helupy czy od czego?
@ignis84: Twoje wpisy, Twoja sytuacja dopiero mi uzmyslawia co to jest cierpienie, co to jest walka o kazdy ruch, gest, przyslowiowy dzień. Trzymaj się dziewczyno jakoś. Wiem ze łatwo powiedzieć trudniej wykonać, żyj nadzieją na polepszenie na poczatek choć troche, choc o połowę tego kiepskiego stanu.
()
Kantorwymianymysliiwrazen - @ignis84: Twoje wpisy, Twoja sytuacja dopiero mi uzmyslaw...

źródło: 1612642653904

Pobierz
@ignis84: powiem ci wariatko złota ze taki wpis łykam i nagle w #!$%@? mam 15k nerdów z it, wyscig po mieszkania czy szukanie dobrobytów jak tu rozchodzi sie o utrate swiadomosci jak zwykłe, codzienne życie moze byc błogosławieństwem i darem. Kiedys po kontuzji kregosłupa po sportach byłem bezuzyteczny przez kilka miechów i dało mi to duzo do myslenia. No w kazdym razie znajdz swoje zajęcie w tym trudzie i walcz o
@ignis84: Czytałam kiedyś artykuł-wywiad z osobami, które mają stomię (powody różne - rak, Crohn, inne choroby jelit, itp) i mówili że to naprawdę poprawiło ich komfort życia. Może spróbuj się z kimś skonsultować albo porozmawiać z kimś kto ma stomię? Operacja sama w sobie jest trudną sprawą, ale taka stomia może później przynieść naprawdę dużą ulgę psychiczną. Trzymaj się tam!