Wpis z mikrobloga

Liczba ogłoszeń pod najem w Polsce jest już 100% większa niż w marcowym dołku. Wzrost hamuje jeszcze początek roku akademickiego, ale wygląda na to, że już za parę tygodni na z eldorado najmu zacznie szybko uchodzić powietrze. Dodatkowo saldo migracji z Ukrainą jest ujemne. Janusze już zacierali ręce, że wracają lata 00' i castingi, a to się skończy równie szybko co zaczęło.

#nieruchomosci #wynajem #olx
Pobierz mickpl - Liczba ogłoszeń pod najem w Polsce jest już 100% większa niż w marcowym dołk...
źródło: comment_1662543547l8Z1Xew0wpF9OM6gIhPIos.jpg
  • 12
@2giekonto: jest wrzesień. Taki dziwny okres, kiedy zarówno najwięcej ludzi szuka jak i pojawia się bardzo dużo ofert umów które były podpisane rok temu i właśnie wygasają. To właśnie widzimy po przyroście np. dziś o ponad 600 szt.
Ukraińcy właśnie powoli wyjeżdżają, a na rynku pierwotnym oddaje się rekordy (około 20k mieszkań miesięcznie), a na rynku jest jedynie 12k mniej niż rok temu.
Zaraz spółdzielnie zaczną wysyłać aktualizacje opłat za ogrzewanie,
@mickpl ja nie przeczę, że to dane dla miast wojewódzkich. Twierdzę tylko, że nie próbowałeś wynająć mieszkania. Jestem na bieżąco tylko z jednym miastem, ale zakładam, że podobnie jest w pozostałych. A jest dramat.
@2giekonto: Dokładnie, do każdego pokoju ustawiają się kolejki i są małe castingi, nawet w dzielnicach, które jeszcze rok temu uznawało się za drugi wybór.

Oferty znikają często tego samego dnia, ludzie zdesperowani biorą wszystko jak leci. Pisałem z osobą, która chciała odstąpić pokój i miałbym jej oddać kaucję i czynsz za wrzesień. Oczywiście, jako racjonalny człowiek dopytałem jak z kwestią umowy z właścicielem, jaką mam pewność, że umowa od października będzie
@thebigshort dokładnie tak to wygląda. Ukraincy wynajmują mieszkania w PL nawet jak siedzą w UA. Mój znajomy wynajął mieszkanie ukraince, która się nie pojawiła w nim przez kilka tygodni, a normalnie płaciła. Okazało się, że po prostu chciała mieć mieszkanie, żeby szybko się ewakuować, jak coś się zacznie dziać bliżej zachodniej granicy. Takich ludzi z kasą jest mnóstwo.
Ciekawe w których statystykach bordo ekspertów są oni uwzględnieni :)
@mickpl: tydzien temu podpisywałem wynajem i nic sie nie zapowiada ze spadek. Wynajmujacy usuwali ogloszenia tego samego dnia bo ludzie chca podpisywac bez ogladania. Jeden wynajmujacy w dzien ogledzin zadzwonil do mnie i rzucil ze podbija cenę o 300zł bo ma spory ciąg a zdarzaja sie przypadki ze dzwoniący sie licytują xD. 30 min po wstawieniu ogłoszenia czesto juz są chetni na ogladanie. Nawet nie trzeba nic reanimowac mieszkania prl bo
może gdyby uczelnie w tym kraju były bardziej prostudenckie to potrafiłyby zareagować poprzez wprowadzenie hybrydy na uczelniach; część studentów mogłaby dojeżdżać ze swoich rodzinnych miejscowości, bo zorganizowanie transportu w tych dwóch dniach w tygodniu byłoby w miarę znośne

ale czego oczekiwać od uczelni, gdzie profesorowie mają problem z rzutnikiem bądź uczelnia potrafi prosić studentów o wyprowadzkę z akademików, aby zwolnić miejsce dla Ukraińców (i poopalać się w świetle reflektorów kosztem osób, których