Wpis z mikrobloga

hej cumple #mikrokoksy #silownia
takie pytanko, tylko proszę się nie śmiać :)

Czy kreatyna może powodować albo może lepsze słowo przyczyniać się do podwyższonego poziomu triglicerydów?
Mówię tu o suplementacji tych 5g dziennie przez np. pół roku-rok.
Usłyszałem kiedyś coś takiego, starałem się coś pogooglać, ale raczej bezskutecznie.
  • 9
@LazyInitializationException:

Robiłem badania z pół roku temu i miałem je gdzieś na poziomie 400.

A to wiem, że śmieciowe żarcie + jakieś alko z weekendu ma na to główny wpływ, dlatego dosyć długo trzymam już michę + nie odpuszczam treningów, sadło też dzięki temu spadło, a i jakieś życiówki ostatnio porobiłem na siłce mimo ćwiczenia fbw 2xtydz, od października będzie więcej czasu i lecę 3xtydz.
Możliwe, że pośrednio przedślubny stres się
400


@cielo: to nieźle poleciałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powtarzam badanie za miesiąc więc zobaczymy co wyjdzie.


Na bank będzie dużo lepiej skoro się przykładasz do michy i treningów

Zastanawiał mnie właśnie tylko fakt czy kreatyna może pośrednio jakoś na nie wpływać, bo któryś internista mi kiedyś tak powiedział, ale jak mówię, nie mogę nic w necie znaleźć na potwierdzenie tych słów więc pytam na tagu z
@LazyInitializationException: no poleciałem, nie ukrywam :D

Ja biorę kreatynę regularnie i mam triglicerydy spoko, resztę lipidogramu też. Więc bym się tu nie doszukiwał jakichś zależności


no i git :)
lipidogram też mam spoko, wszystko w normie oprócz właśnie triglicerydów
@cielo: Bez urazy, ale lekarze czasami nie wiedzą co mówią. Z tego co mi wiadomo kreatyna nie powinna zwiększać poziomów triglicerydów. Alkohol i dieta natomiast jak najbardziej. Dodatkowo, to że robisz maksy i masz niski poziom bf nie musi świadczyć o tym, że jesteś zdrowy. Redukować i dobrze wyglądać można na fast foodach i alkoholu natomiast na zdrowiu to się na pewno odbija
bo jednak >400mg/dl to bardzo dużo


@pp93: no już taki spory dzwonek alarmowy, ma nadzieję, że za ten miesiąc wyjdzie już okej albo przynajmniej poniżej 300