Wpis z mikrobloga

#dpd to gówno jakich mało.

Pisałem już wcześniej jak to kurier niby dostarczył przesyłkę "pośrednio" do nie wiadomo kogo, bez żadnej zgody itp.
Przesyłka warta ponad 1300zł.
Od razu złożyłem reklamację.
W międzyczasie dowiedziałem się, że pewnie nie uznają bo to nadawca musi zgłosić.
Jako, że zakup przez allegro to w dyskusji poprosiłem kupującego o zgłoszenie reklamacji.

Mija miesiąc i co?
DPD odrzuciło moją reklamację uznając ja za niewniesioną, natomiast reklamację nadawcy odrzucili ponieważ... odbiorca złożył reklamację jako pierwszy.

#kurier #kurierzy
  • 20
załóżmy optymistycznie, że po 2.5 roku ustalą sprawcę. I okaże się, że sprawca jest niewypłacalny - ma już komornika za długi podatkowe i przez najbliższe 15 lat nie da rady z niego nic ściągnąć. Nie mówiac o tym, że w wyniku sprawy karnej sąd nie zasądzi tego, że ma ci oddać 1300.
na tym drugim oczywiście.


@trustME: to policja, prokuratura i sprawa karna w sądzie Ci tego nie załatwia. Sama (nieamatorska) groźba założenia sprawy cywilnej może zadziałać. Radca może wysłać "od siebie" działając z Twojego pełnomocnictwa.
@uhu8: tak będzie trzeba zrobić, chociaż problemem jest to że teoretycznie wg ustawy to nadawca jest uprawniony do działań, więc plan mam taki:
1. cisnąć nadawcę o odwołanie od odrzucenia reklamacji (wysłałem mu moje pismo które dostałem)
2. jak się nie uda to ochrona kupujących allegro
3. jeśli to się nie uda to radca itd
@trustME W ogóle kurierzy to patologia, a DPD ustala patostandardy w tym temacie. U mnie kierowca podjeżdża w krzaki miedzy osiedla i dzwoni po ludziach żeby sobie przyszli po paczkę. Ofc robi to w godzinach typu 13 jak ludzie są w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie ma opcji paczkomat to rezygnuję z zakupów...
@Hellicon: co ciekawe teraz po przeprowadzce na wieś jest całkiem ok - gość podjeżdża pod podjazd, przynosi pod drzwi i dzwoni. To, że nie czeka to pół biedy, ale paczki są na miejscu.
W mieście też co do zasady bez problemów i tylko z tą jedną, turbo ważną i wartościową przesyłką cyrk...
turbo ważną i wartościową przesyłką cyrk


@trustME: to nie miało prawa się udać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze na każdym rejonie jest firma która nie jest w stanie doręczyć przesyłki.
Składaj odwołanie, nic innego już nie zrobisz bo jak najbardziej jesteś osobą uprawnioną (skoro DPD twierdzi, ze przesyłkę doręczyli).