Wpis z mikrobloga

@IceShandy: ja kupiłem 125 i rok jeździłem choperkiem, po 3 tygodniach był już za słaby.
Z plusów opanowałem balans ciałem, jak się ustawiać i jak omijać w korku, jak zmieniać biegi płynnie.
A siadając na placu na gladiusa i tak go wywaliłem za mocno hamując miedzy pachołkami, przez pierwsze 10h nie mogłem przejechać slalomu szybciej niż 29km/h. Na placu dostaniesz krowe z gmolami z rozwalonym sprzęgłem i łańcuchem i jezdzi się
@IceShandy: jeździłem dość długo na 125 (wsk 125, honda XLR 125, dużo po Warszawie, codziennie do pracy) zanim zrobiłem A, więc się wypowiem. Dodam tylko, że prawko kat. B mam od 2004 roku i dużo jeżdżę też samochodem. Moim zdaniem jazda na 125 ma się nijak do jazdy na jakiejś 650, która waży pod 200 kg. To jest zupełnie inna praca ciałem, inne przyspieszenia, inne prędkości, inne hamowanie. Pomimo, że umiałem
@IceShandy: Idź na A, sezon się kończy, szkoda kasę wydawać na 125. Zapisz się już teraz, wpłać jakąś ratę, żeby mieć gwarancję, że nie zapłacisz więcej od przyszłego roku.

a od bodajże tego roku prawko nie robi się na CB650R, które jest max 3 letnie?


@MrDracek: Zależy od WORD. Honda, Yamaha, Suzuki, różnie.
@IceShandy: Wg mnie najcięższa kategoria a zdawałem jeszcze C+E, masz najwięcej zadań na placu więc dlatego nie zdziw się jak na miasto wyjedziesz 3 razy. jak bedziesz mieć instruktora co dobrze tłumaczy powinno być znośnie jak nie to posiłkuj się filmikami z yt o danym zadaniu. no i kwestia stresu i pogody jak bedzie mokro to może być problem z placem, tak samo jak nie bedziesz mógł gazu dodać bo ręka
@IceShandy: wszystko zależy od tego jak wyczujesz motocykl. najważniejsza zasada - ucz się na tym motocyklu, na którym będziesz zdawał egzamin (można na egzamin podstawić motocykl ze szkoły jazdy). Dla mnie największy problem był ze slalomem wolnym, ale za 2 razem poszło ;) Nie wahaj się też wziąć dodatkowych godzin jazd jeśli nie będziesz się czuł swobodnie i warto w dniu egzaminu wziąć jeszcze wcześniej ze 2h, żeby się rozruszać -
@IceShandy: moim zdaniem każde ćwiczenie z osobna nie jest bardzo trudne, kwestia wprawy. Tyle ze na egzaminie musisz wykonać wszytskie zadania bez pomyłki. Do tego bzdurne przepisy jak „rozejrzenie się” przed ruszeniem-mnie za to oblali.
a od bodajże tego roku prawko nie robi się na CB650R, które jest max 3 letnie?


@MrDracek: wymogi co do motocykla egzaminacyjnego są doprecyzowane w rozporządzeniu, CB650R spełnia wymogi, tak samo jak MT07 czy Gladius. Wymogi to pojemność min. 600ccm i moc min. 40kW (64KM). Równie dobrze mogą egzaminować na RT1200 (nie ma górnej granicy)
ucz się na tym motocyklu, na którym będziesz zdawał egzamin


@erdetmxt: ja właśnie nie za bardzo się z tym zgadzam, w moim ośrodku były pojemności od 125ccm do prawie litra, jeździło się na wszystkim. Dzięki temu wiedziałem jak dostosować się do egzaminacyjnego.