Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski którzy mają córki powinni brać je od najmłodszych lat do warsztatu, pokazać jak się ogarnia samochód, jak naprawia, albo jak zrobić coś użytkowego z drewna, jak wyciąć odpowiednie kawałki, jak odnowić stary stół. Jak używać szlifierki, jak zrobić klatkę dla królika, jak pospawać ogrodzenie. Wiadomo że #rozowepaski są słabsze fizycznie od mężczyzn więc nie ze wszystkim dadzą sobie radę, ale jeśli jest coś prostego do zrobienia, to ich ojcowie powinni je brać i tego uczyć, poszerzając ich horyzonty, zainteresowania, umiejętności, samodzielność, a nie olewać sprawę wychowania córek, zwalając całą odpowiedzialność na pracujące zawodowo matki, od których nauczą się co najwyżej prania i gotowania (a synowie powinni się uczyć od matek takich rzeczy również od najmłodszych lat!). Zamiast "dla świętego spokoju" dać dziecku tableta z dostępem do internetu, gdzie wsiąknie w to tiktokowo-instagramowe badziewie wyrastając na księżniczkę (albo pisdeusza, jeśli to będzie chłopiec) niech się nauczy czegoś przydatnego i zacznie patrzeć szerzej niż czubek własnego nosa, że jej/mu się wszystko należy. Ojcowie są współodpowiedzialni za powstanie tworów typu #p0lka (i cipeusz).

Rzekłam. Amen.

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #oswiadczenie #przemyslenia
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlienFromWenus: Nie, powinieneś rozwijać zainteresowania dziecka a nie narzucać swoich. Moja znajoma była katowana męskimi zajęciami i grami i bardzo źle to wspomina, natomiast jej zainteresowania były ignorowane.
Jeśli dziecko nie ma żadnych zainteresowań to można próbować zainteresować czymś nowym, ale większość dzieciaków ma swoje preferencje. Trzeba nauczyć się słuchać, obserwować i akceptować.
@AlienFromWenus: Kurła, Pani droga. Moje od czasu jak miały 3-4 lata, w miarę swoich możliwości były angażowane w wiercenie, wbijanie kołków w ścianę, wkręcanie śrub. Później też w wymianę kół w samochodach, tankowanie, wymianę oleju, drobne remonty / naprawy. Ostatnio nawet przeszkolenie ze szlifierki kątowej było. Z czym jak z czym, ale z powieszeniem obrazka, wbiciem gwoździa, sprawdzeniem i dolaniem płynów w samochodzie czy wymianą koła poradzą sobie bez problemu.
Że