Wpis z mikrobloga

Dzisiaj powrót do pracy w Sprintach. O 10:00 mamy Daily i każdy z nas z programistów Java będzie share'ował ekran przez parę minut i pokazywał co zrobił w piątek aby osiągnąć cel Sprintu (który kończy się w ten piątek). Bardzo ważne jest to aby powiedzieć co się będzie robiło dzisiaj, czy kontynuowało zadanie oraz czy są jakieś przeszkody na drodze. Trochę jak w przedszkolu hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli nie dowieziemy do piątku rzeczy które mamy w Sprincie tłumaczymy się dlaczego nie zrobiliśmy "Sprint Commitment" - tak to teraz nazywają.

A jak u Was wygląda kontrola pracowników podczas pracy zdalnej?

#korposwiat #pracait #pracbaza #programowanie
  • 49
Na dodatek oprócz jednego daily o 10, nasz PM robi szybki sync z całym teamem koło 15-16.


@xpawel115: nam robił sync też o 15, ale tak miałem w innym projekcie i służyło do tylko wywierania presji. Jaki stack masz w pracy ?
@bootcamp_java_developer: Co to za kołchoz? xD Przecież na daily mówi się 10 sekund o tym co było robione wczoraj, 10 sekund o tym co masz w planach dzisiaj i elo. Ewentualnie jakieś pytania wewnątrz teamu. Jakbym miał się jakiemuś menago tłumaczyć dzień po dniu z moich technicznych postępów to odesłałbym go do podręcznika z podstaw scruma xD

Naucz się asertywności przy estymowaniu tasków i tworzenia scope sprintu bo zawsze znajdzie się
u mnie:

10:00 - daily wewnętrzne

13:00 - daily z klientem

13:30 - developers meeting

17:00 - meeting z C4E

I tak codziennie xD


@Wygryw_z_wyboru: xD

To ja mam tylko raz na parę dni pytanie na komunikatorze jak idzie i tyle :) A jak coś trzeba ustalić, to się po prostu rozmawia.
Ale fakt, nie pracuję w korpo