Wpis z mikrobloga

Dzisiaj powrót do pracy w Sprintach. O 10:00 mamy Daily i każdy z nas z programistów Java będzie share'ował ekran przez parę minut i pokazywał co zrobił w piątek aby osiągnąć cel Sprintu (który kończy się w ten piątek). Bardzo ważne jest to aby powiedzieć co się będzie robiło dzisiaj, czy kontynuowało zadanie oraz czy są jakieś przeszkody na drodze. Trochę jak w przedszkolu hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli nie dowieziemy do piątku rzeczy które mamy w Sprincie tłumaczymy się dlaczego nie zrobiliśmy "Sprint Commitment" - tak to teraz nazywają.

A jak u Was wygląda kontrola pracowników podczas pracy zdalnej?

#korposwiat #pracait #pracbaza #programowanie
  • 49
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kooolega: @El_Trufel: Taski są tak rozwleczone w czasie że zaprojektowanie i wdrożenie najprostszego cruda może zajac 2 tygodnie xD wszystko jest overcomplicated, zamiast pisać jak najprościej to do wszystkiego musi być biblioteka a potem siedzę i się w niej babrze bo nie wiadomo co autor miał na myśli.

Ja już powoli zaczynam mieć PTSD jak słyszę dźwięk nadchodzącego meetingu. Jedyne co mnie tu trzyma to dobra godzinowka.
@bootcamp_java_developer: w obecnej firmie, pracujemy w scrumie, ale nie mamy daily. Robimy planning na początku sprintu, podczas sprintu każdy bierze sobie tickety wedle uznania, robi co do niego należy w czasie jaki potrzebuje, nikt nikogo nie strofuje, ani nie pyta kiedy skończy (chyba, że coś kogoś blokuje). Nie monitorujemy ile trwały taski, czy ktoś się wyrobił czy nie, nie tłumaczymy się z niczego. Jeżeli jakiś kolega wisi nad taskiem dłużej niż
@bootcamp_java_developer: Miałem tak samo w pewnej popularnej firmie obuwniczej w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzuciłem to pseudo korpo w #!$%@? i poszedłem do banku gdzie mogę w spokoju pisać kod i nikt nie truje mi dupy.

Rozmowę z szefem mam raz na dwa tygodnie/miesiąc na komunikatorze i wygląda tak:
- Jak tam praca?
- A dobrze, mam co robić
- To git

Widzi, że taski są