Wpis z mikrobloga

@BArtus xD czy podręcznik do religii stwierdził właśnie, że wiara nie ma sensu, bo skoro są dowody, to to już nie jest wiara, tylko wiedza? xd to na #!$%@? w kościele mówią "wierzymy w ciebie panie Jezu" zamiast "wiemy że istniejesz"? xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Trybun_Plebejski:

Co to w ogóle za nauka, która w przedzałożeniu zakłada ogromną ilość aksjomatów i istnienie całego uniwersum bez żadnych dowodów, a później zajmuje się tylko eksplorowaniem tego niczym niepotwierdzonego uniwersum. To jak takie lore wiki jakiegoś Warhammera.


Zasadniczo to tak działa matematyka xD
  • Odpowiedz
W ogóle religia jako nauka to nieśmieszny żart. Równie dobrze mogliby się uczyć o Gwiezdnych Wojnach albo Spidermanie


@TheLizardKing: kiepskie porównania. Spidermana i star warsy - choć to science-fiction można jakoś wytłumaczyć. Peter Parker stworzył sieć w laboratorium z istniejących pierwiastków. Naukowcy już nad tym pracują. Został ugryziony przez radioaktywnego pająka, co jest trochę fantazją, ale przecież można napromieniować zwierzęta. Jedynie efektów takich nie będzie jak w komiksie. Akcja gwiezdnych wojen
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gregory180: jeżeli akceptujemy wielki wybuch jako początek to to pytanie jest nieprawidłowe. Ponieważ od tego wszystko się zaczęło, czas oraz przestrzeń.
To jakby zapytać gdzie byłeś przed narodzinami albo (dla ludzi wierzących) kto stworzył Boga.

  • Odpowiedz
Niech cisną, bo jest jeszcze jedno twierdzenie na które akurat są mocne dowody statystyczne. Im nachalniej p*s wciska katopropagandę tym bardziej młodzi uciekają z tej sekty. Pozostaje oczywiście jeszcze całkiem pokaźny "najtwardszy elektorat" ale dla nich już dawno nie ma nadziei (śmietanka intelektualna tej grupy leci za pieniądzem i jak go zabraknie to wszystko się zawali niczym domek z kart). Jak dobrze pójdzie to jeszcze za mojego życia staniemy się drugą Irlandią.
  • Odpowiedz
@BArtus: pic or didin't happend. W taki sposób to ja też mogę baity wrzucać że w nowym podręczniku pisze że Jarek Jakimowicz jest najlepszym aktorem europy czy inne bzdury.
  • Odpowiedz