Wpis z mikrobloga

@Andreth: polscy katolicy nie są do niego przywiązani, duża część katechetów to kreacjoniści. Jak łaziłem na religię lata temu to co podręcznik to kreacjonistyczne bzdury o tym jak ewolucja to tylko teoria, wielki wybuch to tylko teoria itd.
  • Odpowiedz
@Reepo: Ale co stoi na przeszkodzie, żeby wierzyć w obie opcje? Bóg postanowił stworzyć świat i zapoczątkował wielki wybuch. A że w Biblii przedstawione jest to z podziałem na dni tygodnia, to przecież oczywiste uproszczenie. Mieli pisać o erze Plancka?

To, czy np. ewolucja nie są jakoś sprzeczne z Biblią, jeśli tylko nie traktujemy jej zawsze dosłownie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
skąd wziął się wielki wybuch


@gregory180: w dużym skrócie: bardzo dużo energii zgromadzonej w bardzo małej przestrzeni. Ale na pytanie co było wcześniej to chyba nie ma odpowiedzi.

Penrose (noblista) twierdzi że Wielki Wybuch to tylko część cyklu, i że to działo się już wielokrotnie. No ale zdaje się że i toobalono, gdyż brak na to jakichkolwiek dowodów, a poza tym nie tłumaczy to jak ten cykl się zaczął.
  • Odpowiedz
Wiecie co jest dla mnie najgorsze jako dla praktykującego katolika, któremu na Kościele na prawdę zależy?

To, że teoria wielkiego wybuchu wcale nie jest negowana przez KK. Ponad KK nie neguje żadnej ze zdobyczy nauki, co najwyżej poddaje w dyskuję jej moralną zasadność (in vitro).
Takie informacje w książce spowodują jeszcze większą laicyzację a wręcz nienawiść do KK. Kościół traktowany będzie jak pośmiewisko (zresztą pewnie już tak jest). To mnie najbardziej boli.
  • Odpowiedz
@BArtus Ja w szkole średniej miałem na religii temat twórcy muzyki techno chcą wywołać 3 wojnę światową. Opowieść jakiegoś schizofrenika który jeździł na różne eventy i po zobaczeniu jakiegoś teledysku "zrozumiał" i pobiegł modlić się do kościoła.
  • Odpowiedz
@Melisandre: a ja takim osobom, jak Ty naprawdę współczuję. Chociaż nie zgodzę się, że to jest tylko "kilku oszołomów". To są całe rzesze ludzi, których religijność jest tylko na pokaz a w głębi duszy są małymi, zawistnymi jednostkami, którymi łatwo manipulować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@TheLizardKing: +1 zawsze mnie śmieszą prawacy mający bekę z gender studies ale całe uczelnie poświęcone analizie książki fantasy sa dla nich ok.
  • Odpowiedz
@Melisandre: To, że teoria wielkiego wybuchu wcale nie jest negowana przez KK [...]


Co? Przecież w biblii masz napisane jak został stworzony świat.
Nie możesz jednocześnie wierzyć w to co jest napisane w biblii i akceptować wielki wybuch lub ewolucję.
  • Odpowiedz
Ponad KK nie neguje żadnej ze zdobyczy nauki


@Melisandre: ale zawężając, mówisz o KK ogólnie czy w jakimś konkretnym czasie czy konkretnych ludziach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo mógłbym Cię zmartwić
  • Odpowiedz
@gregory180: w skrócie: Big Bang to jest osobliwość, która powstaje gdy przykładasz obecnie znane prawa fizyki do coraz wcześniejszych epok. Dopóki nie opracujemy porządnej teorii łączącej mechanikę kwantową z teorią względności Big Bang jest dziurawym, ale i najlepszym i najprostszym modelem początkowych chwil Wszechświata.
jPaolo2 - @gregory180: w skrócie: Big Bang to jest osobliwość, która powstaje gdy prz...
  • Odpowiedz
@Melisandre: mam wrażenie, że największą szkodę dla umysłów katolików robią tu jakieś sekty protestanckie. Często księża korzystają z tworzonych przez nich filmowych pseudodokumentów i tym argumentują negację ewolucji czy Wielkiego Wybuchu... nawet nie wiedząc, że nie są to materiały katolickie.

Chyba najbardziej znanym naszym ewolucjonistą jest Wojciech Cejrowski (UWAGA STOPIEŃ ( ͡° ͜ʖ ͡°)), który pół życia spędził w Szwecji i USA i mam wrażenie, że przesiąknął
  • Odpowiedz