Wpis z mikrobloga

@SKYFander: co więcej Watykan stwierdza, że Wielki Wybuch mógł mieć miejsce w rzeczywistości @Walther00: albo na historii, że biskup Stanisław ze Szczepanowa zginął z powodów czysto politycznych bo był przywódcą opozycji antykrólewskiej, a na religii, że to patron Polski, wielki święty, który został zamordowany przez złego króla za wiarę albo uczysz się na historii o bitwie warszawskiej, że zwycięstwo zawdzięczamy manewrowi Rozwadowskiego znad Wieprza i kompletnej głupocie Stalina pod Lwowem,
  • Odpowiedz
Cytata z podręcznika do religii dla klasy I liceum


@BArtus: Jaki to podręcznik i do jakiej religii? Bo katolicy są raczej do Wielkiego Wybuchu przywiązani (@SKYFander napisał dlaczego).
  • Odpowiedz
@BArtus: Katolicy chyba nawet akceptują wielki wybuch, tylko twierdzą że ich bozia podpalił lont. Bo przecież tak samo nie mogło pierdzielnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Później bozia polepił gliniane plastusie itd
  • Odpowiedz
@BArtus: w sumie sam moment zero w formie wielkiego wybuchu nie jest pewny. Może go w sumie nie było ?
A co do książki do religii, serio ktoś używa książki do religii w liceum? Już w gimnazjum nikt tego nie nosił, bo szkoda hajsów i pleców.
  • Odpowiedz
@BArtus: skąd mam mieć pewność że to prawda? Jakieś napisy na żółtym tle, okładka podręcznika ale nie ma zdjęcia ze środka. Edukację skończyłem już dawno temu ale za moich czasów do religii nie mieliśmy żadnych podręczników od podstawówki do liceum, od gimnazjum do liceum interpretowaliśmy biblię i sobie ją czytalismy i gadaliśmy z księdzem.

Nawet nigdy od księdza nie słyszałem żeby ziemia miała mieć 5 tysięcy lat ani że religia jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ulic_Qel_Droma: zawsze miałem, że wręcz odwrotnie: siłę wiary mierzy się tym ile bezsprzecznie oczywistych faktów przeczących twojej wieże jesteś w stanie odrzucić i dalej wierzyć (patrz: Hiob ¯\_(ツ)_/¯)
  • Odpowiedz
Moda przyszła z USA w południowych stanach są silne ruchy kreacjonistyczne które starają się przepychać tego rodzaju twierdzenia nawet w podręcznikach do biologii.
  • Odpowiedz
@BArtus: Ludzie umierali w męczarniach dużo większych niż ten cały Jezus w imię różnych idei i jakoś nikt z nich nie robił "zbawicieli". To co np. Niemcy czy Ruskie potrafili robić z Polakami nie raz, nie dwa było dużo gorsze niż jakieś tam ukrzyżowanie które było powszechną formą kary śmierci w tamtych czasach.
  • Odpowiedz