Wpis z mikrobloga

@SKYFander: co więcej Watykan stwierdza, że Wielki Wybuch mógł mieć miejsce w rzeczywistości @Walther00: albo na historii, że biskup Stanisław ze Szczepanowa zginął z powodów czysto politycznych bo był przywódcą opozycji antykrólewskiej, a na religii, że to patron Polski, wielki święty, który został zamordowany przez złego króla za wiarę albo uczysz się na historii o bitwie warszawskiej, że zwycięstwo zawdzięczamy manewrowi Rozwadowskiego znad Wieprza i kompletnej głupocie Stalina pod Lwowem,
@BArtus: skąd mam mieć pewność że to prawda? Jakieś napisy na żółtym tle, okładka podręcznika ale nie ma zdjęcia ze środka. Edukację skończyłem już dawno temu ale za moich czasów do religii nie mieliśmy żadnych podręczników od podstawówki do liceum, od gimnazjum do liceum interpretowaliśmy biblię i sobie ją czytalismy i gadaliśmy z księdzem.

Nawet nigdy od księdza nie słyszałem żeby ziemia miała mieć 5 tysięcy lat ani że religia jest
Moda przyszła z USA w południowych stanach są silne ruchy kreacjonistyczne które starają się przepychać tego rodzaju twierdzenia nawet w podręcznikach do biologii.